Tragédie otřásla Podhradem u Chebu. V tamním penzionu Miroslava Sabadina našla provozovatelova 66letá manželka mrtvého 39letého Němce a jeho dvě děti ve věku pět a sedm let.

Neoficiální informace hovoří o tom, že při hrůzné střelbě otec nejprve zastřelil děti a poté i sebe. Byla to hrůza. V penzionu se ubytoval již v pondělí, ke střelbě došlo v úterý. „Příčinu smrti určí až nařízená soudní pitva,“ informovala policejní mluvčí Kateřina Dohnalová.

„Při příjezdu do našeho zařízení nebyl nijak podezřelý. Jen působil poněkud špinavějším dojmem, a byl takový celkově roztěkaný.„Ale děti byly v pohodě – hrály si u nás v objektu a nejevily známky stresu,“ dodal Sabadin smutně.

„Byli to krásní dva blonďáčci,“ poznamenal hasič, který byl na místě rovněž. „Ani my jsme se nedozvěděli žádné informace, ale mluví se o tom, že prý muž v Německu zabil svou manželku a pak odjel i s dětmi sem. A jak to dopadlo, o tom už mluví celý okres,“ sdělil.

Policejní mluvčí Kateřina Dohnalová připustila, že policie spolupracuje na případu s německou kriminálkou.„Policie České republiky spolupracuje s příslušnáky policie Svobodného státu Bavorsko,“ upřesnila.

„K tomu, co již bylo řečeno, mohu ještě doplnit, že se na místě našla střelná zbraň a na případu intenzivně pracujeme. V současné chvíli probíhá soudní pitva,“ uvedla.

Motiv trestného činu zatím policisté neznají a je předmětem vyšetřování.
„Je to taková klidná obec a najednou tohle. S námi všemi to otřáslo,“ konstatovala jedna z místních obyvatelek.

Šestašedesátiletá manželka provozovatele penzionu se včera zhroutila. „Je to strašná tragédie a bohužel se odehrála v jejich zařízení,“ uvedl Cheban, který se s rodinou velice dobře zná a nepřál si uvést svoje jméno. „Paní Sabadinovou zasáhlo také to, že má vnoučata (10, 12 a 15 let) v podobném věku, jako zabité německé děti.“

„Je to taková klidná obec a najednou tohle. S námi všemi to otřáslo,“ konstatovala jedna z místních obyvatelek.