Padělky se na tržnicích chebského regionu vyskytují v daleko menším měřítku, než tomu bývalo dříve. I přesto je ale při pravidelných kontrolách chebští celníci nacházejí. Naposledy objevili v tržišti Asia Central Bazar například i kopie hodinek Rolex.

„Padělky spotřebního zboží a nelegální cigarety byly nalezeny na dvou místech, část ve staré plechové skříni umístěné u zadní stěny prodejní haly, část v osobním vozidle zaparkovaném v areálu tržnice,“ uvedla Jitka Blahutová, mluvčí Celního ředitelství Plzeň. Druhou skrýš prozradil jeden z Vietnamců, který padělky přenášel ze skříně do vozidla.

Ve skříni trhovci ukrývali vše možné, od falzifikátů textilních výrobků, zapalovačů, slunečních brýlí a her. „Škoda způsobená majitelům ochranných známek byla orientačně stanovena na tři miliony korun,“ upřesnila mluvčí s tím, že mezi zajištěným zbožím byly třeba padělky hodinek Breitling či Rolex. Únik na spotřební dani z cigaret činí téměř 29 tisíc korun. „Případ je dále v šetření,“ dodala Jitka Blahutová.

Někteří obyvatelé mají jasno v tom, proč z tržnic padělky nikdy nezmizí.

„Kdyby nebyly věci v klasických českých obchodech tak drahé, zřejmě by u vietnamských trhovců nakupoval jen málokdo,“ podělil se s názorem Cheban Martin Slováček. „Je to tím, že Asiaté umí nabídnout lepší cenu, a na to lidé slyší.“