Dramatické okamžiky zažily v kupé vlaku dvě mladistvé dívky. Ve čtvrtek ve 14.50 nastoupily v Karlových Varech do rychlíku ve směru na Cheb. Přisedly si do kupé k neznámému muži.

„Sotva se vlak rozjel, začal muž přes oblečení onanovat. Když jej dívky požádaly, aby toho nechal, stoupl si, sundal kalhoty a ukazoval jim ztopořený úd,“ popsala oplzlé chování muže Kateřina Dohnalová, mluvčí sokolovských policistů. Když jej dívky opakovaně upozornily na nevhodné chování, muž na chvíli přestal. „Pak si ale k jedné z dívek přisedl, a položil jí ruce na prsa. Dívka se snažila muže odstrčit. Když se jí to podařilo, chtěla z kupé odejít. Muž ji ale chytil za pas, a odmítl ji pustit. Nakonec se však vytrhla, a šla hledat pomoc,“ pokračovala mluvčí.

Na jedné ze zastávek přisedl do kupé další muž, kterého dívky požádaly o pomoc. Zastal se jich a napomenul útočníka. Mezi oběma muži došlo k potyčce. V Sokolově pak dívky i útočník vystoupili,“ dodala Dohnalová.

Pachatelem byl asi pětadvacetiletý muž normální, 170 až 175 centimetrů vysoké postavy. Měl středně dlouhé tmavé hnědé vlasy, husté hnědé obočí, hnědé oči, pod nosem malý knír a na tváři strniště (viz identikit). Měl výrazně špičaté špičáky. Na sobě měl světle hnědé širší šusťákové kalhoty, tzv. kapsáče, tmavou mikinu na zip, tmavou bundu do pasu s kapucí a bíločernou kšiltovku. U sebe měl tmavý batoh.

„Policisté zároveň pátrají po svědkovi, který se dívek zastal. Jde o muže, který se představil jako Martin z Kynšperka. Je tmavé pleti, normální, asi 165 centimetrů vysoké postavy. Má černé krátké vlasy, hnědé oči a v levém uchu má zřejmě náušnici. Na sobě měl černou bundu, tmavé kalhoty a boty. Na hlavě měl černou kšiltovku s bílým pruhem,“ popsala svědka Dohnalová.

Policisté prosí další případné svědky, aby se ozvali buď na linku 158, nebo na telefon 974 376 101.