„Poškozený si v budově chebského nádraží nakoupil lístek a šel na nástupiště, ze kterého mu odjížděl vlak,“ informovala policejní mluvčí Kateřina Krejčí. „V podchodu ho měl fyzicky napadnout obviněný, který ho chytil pod krkem, udeřil rukou do obličeje a z kapsy kalhot mu odcizil mobilní telefon,“ přiblížila mluvčí. Obviněný pak z místa odešel, jakoby se nic nestalo.

„Dle odborného vyjádření způsobil odcizením mobilního telefonu škodu téměř šestnáct tisíc korun,“ uvedla. Muž přitom není v páchání trestné činnosti žádným nováčkem. „V minulosti byl už sedmkrát soudně trestán v České republice a několikrát dokonce i v Německu,“ řekla Kateřina Krejčí.

Z lupu se ale netěšil dlouho. „Policejní hlídka třiatřicetiletého muže zadržela v Aši a převezla ho na policejní služebnu a poté do policejní cely.“ Policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Státní zástupce návrh akceptoval. Pokud soud muže odsoudí, hrozí mu až trest odnětí svobody až na deset let