Další důmyslnou skrýš si připravili dovozci padělků. Chebští celníci jejich past ale odhalili. Kdyby se zboží z Číny dostalo na český trh, způsobilo by majiteli ochranné známky škodu přes deset milionů korun.

„Chebští celníci odhalili pokus o dovoz pravděpodobných padělků značkové obuvi, u nichž bylo chráněné označení pro jejich transport maskováno důmyslným provedením,“ uvedl Pavel Polanka, zástupce tiskové mluvčí Celního ředitelství Plzeň. „Zásilka zboží obsahovala 5 892 párů pánských sportovních bot, jejichž místy zdvojený svršek zakrýval prvky totožné s registrovanou ochrannou známkou Adidas,“ popisoval.

Aby obchodníci celníky zmátli, překryli tradiční tři pruhy na stranách bot. Provizorně na ně přišili tenkou vrstvu s méně poutavým materiálem.

´"Je zřejmé, že po nenáročném odstranění klamavých svrchních štítků, měla být obuv na trhu nabízena spotřebitelům jako zboží zaměnitelné s výrobky originální značky,“ podotkl Polanka. „Celková škoda způsobená majiteli ochranné známky případným uvedením zboží na trh byla vyčíslena v částce přesahující 10,5 milionu korun,“ dodal s tím, že padělky, jejichž nabídkou a prodejem by byli spotřebitelé protiprávně klamáni, byly na místě zadrženy. „Současně byl kontaktován držitel dotčeného práva k ochranné známce, který je oprávněn patřičnými kroky zamezit propuštění podezřelého zboží do volného oběhu.“

Chebané nad vynalézavostí dovozců kroutí hlavou. „Co si ještě vymyslí,“ divil se Cheban Tomáš Čech.