VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zadržený mladík měl několik osobních dokladů

Karlovarský kraj - Velká kontrolní akce cizinecké policie

14.9.2008
SDÍLEJ:

Policejní znakFoto: DENÍK/ Václava Simeonová

V pátek do večerních hodin probíhala na silnici v Sokolově součinnostní kontrolní akce policistů z oddělení pátrání v Aši, policejních psovodů z Karlových Varů a z dopravního inspektorátu v Sokolově. Akce se zúčastnilo 9 policistů cizinecké policie, psovod cizinecké policie s fenou Portou a 8 dopravních policistů.

Policisté zkontrolovali celkem 24 osob a 18 vozidel, odhalili celkem 28 přestupků, za které uložili pokuty v celkové výši 18.200 korun. Při akci byl zjištěn státní příslušník Vietnamu, který byl hledaný celními orgány. Policisté zjistili místo jeho trvalého bydliště a na žádost celníků jej vyrozuměli, že se má dostavit na Celní úřad v Chebu.

Při kontrole osobního vozidla se dvěma občany ČR se řidič vozu prokázal občanským a řidičským průkazem, které jsou v schengenském informačním systému vedeny jako odcizené nebo ztracené. Mladík měl u sebe ještě jeden občanský a řidičský průkaz, které byly rovněž vystaveny na jeho jméno. Na dotaz policistů uvedl, že před časem nahlásil ztrátu dokladů a když si zajistil vydání nových dokladů, ztracené doklady našel. Nevrátil je však na úřad, ale používal dále oboje doklady. Policisté mu doklady vedené v policejních evidencích odebrali. V průběhu kontroly zahlédl jeden z policistů, že spolujezdec vytáhl z popelníku v autě neznámý předmět a rychle jej ukryl v kapse kalhot. Jejich vozidlo proto zkontroloval policejní psovod se psem specializovaným na vyhledávání omamných a psychotropních látek. Pes označil ve vozidle kromě popelníku ještě batoh, ve kterém byly nalezeny dvě vodní dýmky, drtičku na konopí a igelitový sáček se zbytky konopí. Na výzvu policistů poté spolujezdec vyndal kapsy kalhot krabičku cigaret, ve které bylo ukryto malé množství látky. Oba kontrolovaní mladíci uvedli, že se jedná o konopí. Případ byl předán k dalšímu šetření obvodnímu oddělení policie v Sokolově.

Při akci byla dále kontrolována 25letá státní příslušnice Ukrajiny, která předložila policistům řidičský průkaz Ukrajiny, který jevil známky padělání. Na služebně cizinecké policie v Aši byl doklad podroben odbornému zkoumání, při kterém se potvrdilo, že se jedná o celkový padělek. Policisté oddělení pátrání tedy cizinku zadrželi a zahájili trestní řízení pro podezření z trestného činu padělání a pozměňování veřejné listiny. Podle pokynu státní zástupkyně byla žena po sdělení obvinění z trestného činu propuštěna na svobodu a věc bude dále šetřit služby kriminální policie a vyšetřování v Chebu.

(pčr)

Místo události:
14.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení