Z truhlárny ve Vackově u Plesné si asi chtěli obyvatelé domu udělat výnosnější business. Založili si tam prý celkem dobře vybavenou pěstírnu marihuany. Policisté jí ale objevili ještě před sklizní.

Také tato akce se konala v součinnosti s pracovníky odboru Netechnických ztrát ČEZ a cizineckou policií.

„Vlastním šetřením jsme zjistili, že se pěstírna konopí nachází v rodinném domku,“ sdělil mluvčí chebských policistů Ladislav Böhm a dodal, že dům spadá do působnosti obvodního oddělení policistů v Plesné. „Na místě jsme zadrželi 500 kusů rostlin, jejichž část byla před sklizní.“

Kromě toho policisté zadrželi také tři podezřelé osoby – dva cizince a jednoho Čecha. Pěstírna byla podle policejního mluvčího klasicky vybavená. To znamená, že do zařízení museli 'zahrádkáři' investovat částku ve statisících. Kolik by za prodej marihuany pěstitelé dostali není zatím jasné. Rostliny musí totiž nejdřív projít rozborem, který ukáže, jak byly kvalitní. Částka se ale často pohybuje okolo milionu korun, aby se jim vrátily alespoň investice.
Lidé bývají ale skeptičtí.

„Odnesou to většinou ti, kteří z prodeje celkem nic nemají,“ zoufal si Martin Slavík z Chebu. „Myslím, že je snad nemožné chytit špičku ledovce. Takhle nejsou potrestaní ti praví,“ mínil.