Podle obžaloby ji 6. dubna před druhou hodinou ranní přivedl za účelem sexuálních služeb k sobě do bytu v ulici 17. listopadu v Chebu. „Martu Tokárovou v bytě napadl,“ uvedla státní zástupkyně Václava Brýdová s tím, že žena křičela tak nahlas, že ji slyšeli i ostatní obyvatelé domu. Jedna z nich zavolala policii, další soused bouchal Šrůmovi na dveře. Dle spisu na ni muž v tu chvíli nezjištěným způsobem zaútočil, a ve snaze zabránit dalšímu křiku, zakryl ženě ústa a dýchací cesty. „Poškozená od tohoto okamžiku utichla a na místě zemřela,“ doplnila Brýdová.

Nohy omotal potravinářskou folií

Když přijeli policisté, útočník na jejich výzvy nereagoval a byt neotevřel. To, co se odehrálo poté, už je jen pro silné žaludky. „Obžalovaný omotal ženiny nohy potravinářskou folií a nahé tělo přikryl matrací a vrstvou lůžkovin, hlavu její bundou,“ četla dále Brýdová. Takto tam nechal muž prostitutku ležet. „Tělo bylo dne 10. dubna nalezeno v poloze na zádech, v pokročilém stupni hnilobného rozkladu zejména na horní polovině těla. V důsledku toho nebylo možné stanovit bezprostřední příčinu smrti,“ doplnila žalobkyně. Orgány ovšem nebyly poškozené natolik, aby samy o sobě způsobily smrt.

Šrůma: Nemám s tím nic společného

„Ještě dnes jsem v šoku. I přes bohatou trestní kariéru, jsem se doposud nesetkal s mrtvolou!“ tvrdí Šrůma, který prý nemá s vraždou prostitutky nic společného. Před soudem se rozhodl nevypovídat a odkázal na dopis – písemnou výpověď, kterou dal vyšetřovatelům k dispozici 28. srpna. Z té vyplývá, že ve věci figuruje ještě druhý muž, jistý Uwe z Německa.

28. března prý na zvonek Šrůmova bytu zazvonil Němec, který se představil jako Uwe, a sháněl bývalou přítelkyni, která měla bydlet na této adrese. „Spěchal jsem a snažil jsem se ho co nejdříve zbavit. Byl stále neklidný, tak jsem mu slíbil, že se zeptám majitelky bytu (své matky), jestli o ní něco neví a sdělil jsem mu, ať se zastaví zítra. S tím jsme se rozešli,“ stojí v dopisu.

Němec chtěl točit sex na kameru

Druhý den před polednem jej Uwe vyhledal. I když mu nedal Šrůma žádné konkrétní informace, Němec jej pozval na oběd. Pak se společně opili. „Uvolnila se mezi námi konverzace a on sdělil hlavní důvod své návštěvy ČR. Do Chebu si přijel pro drogy a za sexem. Sdělil jsem mu, že s drogami mu nepomohu, ale se sexem ano, protože se tu dá sehnat na každém rohu,“ píše dále Šrůma. Němec se mu prý svěřil, že ho vzrušuje, když může při styku někoho natáčet na kameru, a zároveň mu učinil pětiseteurovou nabídku. „Rád jsem souhlasil a přislíbil sehnání partnerky,“ uvedl dále obžalovaný s tím, že se domluvili, že Uwe k němu dorazí 4. dubna večer.

Ten večer prý přišel a u Šrůmy přespal. Druhý den večer došlo k natáčení. Před 21. hodinou se Šrůma dle svých slov vydal hledat společnici. Postupně oslovil čtyři prostitutky. S natáčením a penězi souhlasila až Marta Tokárová.

Uwe se chtěl také pobavit

„Dělali jsme klasický sex. Uwe to natáčel. Líbilo se mu to a chtěl se s Tokárovou pobavit sám, tak jsem odešel. Domluvili jsme se, že za mnou přijde do baru,“ uvádí v dopisu Šrůma, který se prý v hospodě připojil k jisté skupině hrající šipky a popíjel. „Ani jsem nepostřehl, že za mnou nikdo nepřišel. Když jsem se vracel domů, na schodech jsem našel řetízek a prezervativy (řetízek patřil Tokárové, pozn. aut.). V bytě byl nepořádek, Uwe tam nebyl. Tokárová tam ležela nahá, nedýchala,“ píše dále obžalovaný, který podle svých slov zpanikařil, a proto ani nezavolal policii.

Uwe, kterého Šrůma od osudného dne neviděl, je údajně 40 – 50 let starý a jezdí černým vozem audi.

Soud se nyní bude zabývat tím, do jaké míry je výpověď Šrůmy, který byl před vraždou krátce po propuštění z výkonu trestu, pravdivá.

Informovali jsme o vraždě: Policisté dopadli vraha