Nezaměnitelný zápach marihuany odhalil další pěstírnu konopí v Chebu. Vyrostla na dost frekventovaném místě. Všiml si toho ale až kriminalista, který šel náhodou okolo.

Pachatelé byli v tomto případě dost drzí. Řídili se pravděpodobně heslem, že pod svícnem bývá tma. Pěstírnu si totiž zřídili ve sklepě v chebské ulici K Nemocnici pod hernou, hned vedle Okresního státního zastupitelství. Nelegální indoor (vnitřní) zahrádka tak vyrostla vlastně hned naproti soudu. Ačkoliv byla pěstírna kvůli zápachu klimatizovaná, nepomohlo to. Kriminalisty totiž pachatelé neoklamali. Zůstává ale zarážející, že si zápachu nikdo nevšiml dřív. Existuje totiž podezření, že je na místě pěstírna delší dobu.

„Policisté na místě zajistili asi 600 kusů rostlin,“ uvedla chebská policejní mluvčí Martina Hrušková. „Byly také zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.“ Mluvčí potvrdila, že odhalené pěstírny na Chebsku nejsou ojedinělé.