Přibližně třicetimilionovou škodu způsobil svým jednáním sedmačtyřicetiletý podnikatel z Mariánských Lázní. Jeho firma, která se v Trstěnicích zabývala nákupem a prodejem ojetých vozidel, se dostala do finančních problémů, které se podnikatel snažil řešit podvody.

„Firmě hrozila exekuce,“ konstatovala Martina Hrušková, mluvčí chebských policistů. Muž nechtěl, aby jeho majetek zmizel v rámci exekučního řízení, a proto vytvořil fiktivní půjčky. „Na fyzické osoby pak na jejich základě převedl dům a pozemky v Mariánských Lázních. Jejich hodnota přesahuje deset milionů korun. Na rodinný dům si pak nechal vytvořit nájemní smlouvu,“ vysvětlila Hrušková.

Podnikatel pak při nákupu více než třiceti vozů vylákal vždy na jedno vozidlo peníze u více úvěrových společností, čímž jim způsobil škodu více než 8,5 milionu. „Vozidla pak prodal, úvěry nesplácel. Když zjistil, že se věřitelé domáhají svých pohledávek, firmu jednoduše prodal. Po prodeji pak ještě z majetku společnosti prodal více než 100 aut, čímž způsobil další škodu přesahující deset milionů korun. Tyto prostředky pak použil pro vlastní potřebu,“ pokračovala ve výčtu podnikatelových prohřešků chebská policejní mluvčí.

Policisté v současné době sedmatřicetiletého muže stíhají pro zvlášť závažný zločin úvěrových podvodů a trestných činů poškozování věřitele. Za ty mu hrozí až desetiletý kriminál.

„Společně s ním stíhají i další čtyři osoby, které mu pomáhaly jeho trestnou činnost krýt,“ doplnila Hrušková. Kriminalistům se podle jejích slov podařilo v rámci vyšetřování zajistit jako výnos z trestné činnosti stíhaného podnikatele majetek v hodnotě dvaceti milionů korun.