Na linky Skupiny ČEZ směřovala v minulých dnech řada oznámení o podvodnících vydávajících se za zaměstnance ČEZu.
Po lidech chtějí různé doklady se záminkou, že jim vyjednají slevu. Na Chebsku se zatím takový případ neobjevil, ale mají s ním zkušenosti lidé v Karlových Varech a Sokolově.

Jako první se ozvali zákazníci z Karlových Varů, kde obcházel byty neznámý muž. Ženu, která působí v Sokolově, popsala poměrně přesně ve svém telefonátu jedna ze zákaznic. „Bylo jí tak 30-35 let, byla štíhlé postavy, měla černé vlasy. Oblečená byla do kalhotového kostýmu s bílou halenkou. Chtěla po mně platební kalendář a živnostenský list, měla jsem to ofotit, abych dostala slevu na elektřinu,“ uvedla.

„Skupina ČEZ se od podobných návštěv distancuje, naši lidé takovýmto způsobem domácnosti neobcházejí. Návštěvy našich odčítačů nebo montérů jsou předem hlášené,“ řekl mluvčí ČEZu Martin Sobotka. Podle něj Skupina ČEZ zvažuje právní kroky vůči lidem klamavě vystupující jejím jménem. „V případě, že máte pochybnost, zda u vašich dveří stojí pravý energetik, můžete si jeho totožnost ověřit na zákaznické lince 840 840 840,“ dodal.