„V lednu letošního roku poslali balíček s heroinem a pervitinem svému známému do věznice, který se v té době nacházel ve výkonu trestu odnětí svobody. Balíček s drogami byl zajištěn pracovníky vězeňské služby,“ informoval mluvčí policie Jakub Kopřiva. Ve čtvrtek 12. října, kdy byl sourozenecký pár zadržen, provedli policisté domovní prohlídky v místech bydliště ženy i muže. „Kriminalisté při nich zajistili několik kusů rostlin konopí, drogy heroin a pervitin a také finanční hotovost. Celkově kriminalisté zajistili bezmála 200 gramů heroinu,“ upřesnil mluvčí Kopřiva.

Žena distribuovala heroin a pervitin několika dalším osobám, a to od prvního čtvrtletí roku 2022 do září letošního roku. „Například třiatřicetiletému muži v několika desítkách případů darovala heroin jako protislužbu za odvoz na domluvená místa. Několika dalším osobám měla žena opakovaně pak prodávat pervitin. V polovině září letošního roku byla jako spolujezdkyně v osobním automobilu kontrolována na Karlovarsku. Při kontrole u sebe neoprávněně přechovávala za účelem další distribuce heroin a pervitin,“ pokračoval Kopřiva s tím, že stejného jednání se dopustil i sedmatřicetiletý muž. Ten opakovaně šesti osobám prodal či za různou protislužbu daroval heroin, pervitin a marihuanu. I v tomto případě se jednalo o desítky případů prodeje drog.

Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání pětatřicetileté ženy a sedmatřicetiletého muže z Karlových Varů, které obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. „Na obviněné podal policejní vrchní komisař podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí do vazby. U muže státní zástupce podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby akceptoval. Pětatřicetiletá žena byla propuštěna za zadržení a její trestní stíhání probíhá na svobodě. V případě prokázání viny hrozí oběma obviněným trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal mluvčí policie.

Deník už v minulosti upozornil na poměry ve věznici Vykmanov, které se provalily v kauze bývalého vězeňského vychovatele. Ten byl nakonec odsouzen za napomáhání při pašování mobilních telefonů do věznice. Rozsudek není pravomocný a případ se znovu vrací ke karlovarskému soudu. Podle obhajoby šlo o komplot proti vychovateli, který upozorňoval na problémy ve věznici. Během soudního procesu totiž například zaznělo, že ve věznici nejsou výjimkou bujaré drogové mejdany, což potvrdila kontrola v roce 2017. Pozitivní testy na drogy mělo 130 vězňů, zařízení má kapacitu 940 lidí.

Policie udělala zátah na drogové dealery | Video: PČR