Ústecký krajský soud projednával v dalším jednání trestní věc, ve které Petr Kušnierz a spol. jsou obviněni z podvodů kvůli dotacím. Přitom svědek – policista Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) – advokátům odpovídal také na otázku, proč na lavici obžalovaných nejsou také lidé z Karlovarského kraje spojení s Úřadem regionální rady Severozápad.

„Pod touto spisovou značkou činěno nebylo nic, co by vedlo k obžalobě…,“ řekl policista. Když řekl „pod touto spisovou značkou“, vlastně nevyloučil, že probíhá další vyšetřování zaměřené na osoby z oblasti Karlovarského kraje.

„Proč nebylo prováděno šetření na Karlovarsku, tam nedocházelo ke korupci?“ ozvala se opět otázka na stejné téma. Policista byl o něco sdílnější: „Jak jsem uvedl, pod touto spisovou značkou nebylo vedeno, nevím, jestli je vedeno pod jinou značkou…“, ale o chvíli později policista potvrdil, že další vyšetřování ještě pokračuje. S obžalobou Kušnierze a spol. tedy nemusí být ještě konec této kauzy.

Jeden z advokátů, jenž nechtěl být jmenován, pro Deník uvedl, že na Karlovarsku se velice bojí policejního vyšetřování, protože problémy, které se dostaly až k ústeckému soudu, jsou údajně právě na Karlovarsku.