Právě takoví podvodníci se objevili například v Drmoule na Chebsku. Nabízí různé služby a na nákup materiálu žádají peníze předem.

V Drmoule slovensky hovořící posádka modrého automobilu nabízela starší paní opravu okapů a vyžadovala peníze předem. „Obec apeluje na občany, aby varovali zejména své starší příbuzné a sousedy,“ řekl starosta Drmoulu Josef Švajgl. Zatím to naštěstí vypadá, že žádný z občanů podvodníkům nenaletěl. „Žádné oznámení o takovémto případu jsme nepřijali,“ informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Jsme samozřejmě v kontaktu s představiteli obce Drmoul. Občany vyzýváme, aby v případě podezřelých nabídek navštívili nejbližší policejní služebnu nebo zavolali na bezplatnou tísňovou linku 158.“

Tento případ není bohužel ojedinělý, už v minulosti se v kraji objevili falešní pokrývači nebo kominíci, kterým ´nahrává´ konec topné sezony a také fakt, že si většina majitelů domů nechává v tomto období kontrolovat komín. Policisté proto nabádají, aby si lidé do svých domovů nepouštěli nikoho, kdo jim bez objednání nabízí opravy nebo kontroly. V žádném případě by někomu takovému neměli ani dávat peníze na nákup materiálu.

Při podobných zdánlivě výhodných nabídkách by měli být lidé a hlavně důvěřiví senioři ostražití. Podvodní řemeslníci se většinou neprokazují doklady anebo mají doklady falešné. Scénáře takových případů se stále opakují a jsou si dost podobné. Přestože policisté neustále na praktiky podvodníků veřejnost upozorňují, vždy se najde někdo, kdo na praktiky falešných řemeslníků či obchodníků nabízejících různé zboží naletí.

Zachraňovali zraněné z dolů.
Zachraňovali zraněné z dolů