Drogová problematika je v pohraničí stále aktuální. Dokázaly to další kontroly českých i německých policistů a celníků. V Hraničné na Kraslicku uvízla v síti kontrol hned tři vozidla za pouhé dva dny. Řidiči v nich převáželi marihuanu a v jednom případě dokonce pervitin. Jak potvrdil mluvčí karlovarské policie Pavel Valenta, kontroly v pohraničí provádí policisté z týmu Krystal. 

"Celkem bylo za dva dny nalezeno přes 20 gramů drogy pervitin a necelých 400 gramů marihuany," řekl v pátek Valenta.  Drogy koupené v Čechách jsou mezi Němci oblíbené z jednoho prostého důvodu. Je jím mnohem nižší cena a snadná dostupnost. Policejní statistiky také hovoří o tom, že na jejich výrobu se vrhli asijští obchodníci. Někteří z nich je pak nabízejí přímo na tržnicích.

"Policisté z týmu Krystal budou nadále v těchto akcích v pohraničí pokračovat," potvrdil Valenta. Kontrol už si všimli i čeští občané jezdící do sousedního Německa za prací. "Již několikrát nás policista stavěl a zkontroloval celé auto. Radost z toho nemám, protože mě to zdržuje, ale nenadělám nic," konstatovala Laďka z Kraslic.