Chebští kriminalisté opět kontrolovalimístní herna-bary.V několika z nich policisté zkontrolovali celkem přes 50 osob.

"Na místě bylo uloženo osm blokových pokut v celkové výši 24 tisíc korun cizincům, kteří neměli své doklady v pořádku," uvedla chebská policejní mluvčí Martina Hrušková.

"U čtyřiadvace­tiletého cizince našli kriminalistépět sáčků s dosud neznámou krystalickou látkou, která následným testem prokázala, že se jedná o drogu obsahující metamfetamin. Druhý dvaatřicetiletý cizinec měl u sebe 12 sáčků s dosud neznámou krystalickou látkou, která též následným testem vykazovala, že se jedná o drogu obsahující metamfetamin." Zajištěný materiál putova na podrobné zkoumání. "Případy se prošetřují jako trestný čin nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů. V případě prokázání hrozí pachatelům trest odnětí svobody až na dvě léta," dodala Hrušková.

Akce s názvem Kyselina, která byla zaměřena na vyhledávání omamných a psychotropních látek (OPL) a jedů, se zúčastnilo celkem devět policistů z řad kriminální policie, z oddělení pátrání Rozvadov pracoviště Aš, psovod z oddělení služební kynologie ředitelství Západočeského kraje z Karlových Varů se speciálně vycvičeným psem „Emírem“ na vyhledávání OPL.