S neukázněnými řidiči se potýkají chebští strážníci neustále. Jen za jednu noční službu načapali dva hříšníky bez řidičských průkazů a dalšího pod vlivem alkoholu, který kontrolující hlídce nepředložil osvědčení o registraci vozidla.
V Kamenné ulici zjistili městští policisté, že ve Fordu Eskort sedí nepřipoutaný šofér. Dostihli jej v ulici Baltazara Neumanna. Muže z Chebu, ročník 1982, předvedli na služebnu Policie České republiky (PČR), protože u sebe neměl nejen řidičský, ale ani občanský průkaz.
„Policie nám potvrdila, že mladík skutečně nevlastní řidičský průkaz,“ uvedl k případu velitel městské policie Jiří Šmolík. „On sám sebe dokonce označil za narkomana.“


O několik hodin později se strážníci zaměřili na dalšího hříšníka. S ním to ale neměli tak jednoduché. Rovněž on se proháněl Chebem nepřipoutaný. K jeho zastavení hlídka použila výstražné světelné a zvukové znamení. Jakmile to řidič spatřil, prudce zrychlil a vyrazil od ulice Svobody po Evropské a po dramatické honičce jej policisté dostihli až v Dyleňské ulici.
„Muž byl hlídkou předveden na služebnu PČR pro podezření z trestného činu řízení bez řidičského oprávnění,“ uvedl Šmolík. Jak policisté zjistili, muž z Berouna, ročník 1985, se v posledních měsících tohoto činu dopustil opakovaně. ⋌(šma)