Hned dvakrát během dvou dnů vypoklonkovali němečtí policisté z území Spolkové republiky Německo Slováka, který se opětovně pokusil dostat se na západ od českých hranic. Pranic si nedělal z faktu, že má pobyt na území našich západních sousedů na neurčitou dobu zakázaný.

„Muž přicestoval do České republiky v sobotu linkovým autobusem z Rimavské Soboty,“ uvedla Pavla Lohrová, mluvčí cizinecké policie. Na našem území se pohyboval zcela legálně na platný občanský průkaz Slovenské republiky.

Jeho problémy ovšem nastaly v okamžiku, kdy vlak na trase Cheb – Marktredwitz překročil státní hranici. „V Německu Slováka v neděli ráno kontrolovali němečtí policisté. Vzhledem k tomu, že má pobyt u sousedů zakázaný, jej téhož dne večer předali českým kolegům. Stalo se tak v rámci readmisní dohody mezi oběma státy,“ konstatovala Lohrová.

Muž se ovšem do Německa chtěl dostat stůj co stůj. Proto také ještě v neděli opět nasedl do vlaku a opět se vydal za hranice. „V noci z neděle na pondělí ovšem muže opět kontrolovali němečtí policisté a celá situace se opakovala,“ pokračovala mluvčí cizineckých policistů.

Nepolepšitelný cestovatel se proti zákonům České republiky ničím neprovinil. Němečtí policisté ovšem jeho protiprávní pokus dostat se na jejich území dále prošetřují.