Lupič, který v pondělí přepadl banku v Chodově na Sokolovsku, má na svědomí i loupež v peněžním ústavu v Toužimi na Karlovarsku. Přiznal se k tomu dnes při policejním výslechu.

Šestatřicetiletého pachatele zadržela policie dnes v devět hodin ráno. Podle důvěryhodného zdroje spadla klec v jeho obchodě se dřevem v Dolním Rychnově. Jedná se o šestatřicetiletého podnikatele Jiřího Kasla z Mariánských Lázní. „Důvodem loupeží měly být finanční problémy,“ sdělila tisková mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová. K dopadení podle Kávové pomohli i svědci, kteří lupiče poznali na záběrech z policejních kamer.

V Toužimi byl Kasl více opatrný. Když vešel do banky, měl na hlavě čepici a část obličeje mu kryla šála. Na pokladní si tam vynutil osmadvacet tisíc korun.
Při chodovské loupeži si z bezpečnostními kamerami hlavu nelámal. Do pobočky Ge Money Bank vešel krátce před třináctou hodinou. Na místě se chvíli rozhlížel. Když na něj přišla řada, podal pokladní lístek se slovy: „Tohle je přepadení, nechci násilí, dejte mi peníze.“ Pohotová bankovní úřednice ještě stačila mezi bankovky strčit ampuli s červenou barvou, která po třiceti vteřinách explodovala a peníze, celkem osmatřicet tisíc korun, znehodnotila. „Policie dál pokračuje ve výslechu, aby například zjistila, kde peníze vyhodil a podobně,“ doplnila Kávová.

Kasl podle živnostenského rejstříku podniká od roku 1998. Se dřevem začal obchodovat o dva roky později. Podnikání v roce 2007 na čas přerušil. Teď mu hrozí až několikaleté vězení.

Obchod v Dolním Rychnově, kde byl pachatel zadržen, byl dnes zavřený. Lidé z jeho okolí se o případu nechtějí bavit. Přiznávají však, že je tím Kasl zaskočil. „Nikdy bych to do něj neřekla. Čert ví, co se mu honilo hlavou. O jeho finančních problémech nic nevím,“ řekla místní podnikatelka. Jméno si zveřejnit nepřála.