VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zubař usmrtil autem dva lidi, policie nevylučuje, že byl opilý

Arnoltov - Po čelním nárazu zůstali na místě nehody dva mrtví. Viník vyvázl s lehkým zraněním

29.1.2009 211
SDÍLEJ:

Při čelním střetu zemřeli dva lidé.Foto:

Tragédií skončila dopravní nehoda tří aut na silnici I/6 poblíž Arnoltova na Sokolovsku. Způsobil ji třiapadesátiletý chebský zubař Jaroslav Révay. Policie nevylučuje, že autem zabil dva lidi v opilosti. Odmítl totiž dechovou zkoušku i odběr krve.

Nehoda se stala ve středu kolem půl desáté večer. Révay se svým BMW tam při průjezdu táhlé zatáčky přejel do protisměru, kde se bočně srazil s protijedoucím Renaultem, které řídila dvacetiletá dívka. Poté se čelně střetl s osobním automobilem Volvo. Právě řidič a spolujezdkyně z Volva utrpěli smrtelná zranění. Viník nehody byl jen lehce zraněn stejně jako řidička Renaultu.

„Nelze vyloučit vliv alkoholu nebo jiných návykových látek v době dopravní nehody,“ potvrdila Kávová. Doplnila, že odmítnutím dechové zkoušky na něj bude pohlížet jako na opilého.

V ordinaci zubaře dnes zdravotní sestra hlásí, že má doktor dva dny volno. On sám se nechce k nehodě vyjadřovat. „Jsem u lékaře. Necítím se na žádné odpovědi. Později vše vysvětlím,“ řekl včera viník nehody.

Policisté vyčíslili škodu na 460 tisíc korun.

Problémy s dopravní nehodou musel chebský stomatolog řešit už před několika lety v Chebu. Na začátku října roku 2003 srazil v Ašské ulici v Chebu ženu. Nehoda se stala v táhlé zatáčce na čtyřproudové komunikaci. Révay se tehdy podle mluvčí chebské policie Martiny Hruškové podrobil dechové zkoušce s negativním výsledkem.

Policie tehdy zahájila trestní řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví. Žena totiž při nehodě utrpěla velmi těžké zranění hlavy. Případ byl ale nakonec odložen. Podle policie se nejednalo o trestný čin. „Žena totiž přecházela frekventovanou komunikaci mimo přechod pro chodce,“ doplnila Hrušková.

(Jiří Drozdík, Petr Przeczek)

Chebský deník psal o nehodě z roku 2003

Chodkyně před vozem si všiml pozdě

Cheb - Devětatřicetiletou matku dvou dětí, která, jak jsme už včera informovali, v úterý přecházela čtyřproudou Ašskou ulici v Chebu směrem od bývalých kasáren, srazil místní zubní lékař Jan Revay. "Jel jsem v pomalém pruhu rychlostí kolem šedesáti kilometrů za hodinu," líčil včera Revay.
"Pod kola mi vběhla nějaká žena, snažil jsem se auto strhnout na obrubník a brzdil jsem. Auto, které váží tři tuny, jsem však už neubrzdil." Revay podle svých slov netelefonoval, ani nebyl pod vlivem alkoholu. Podrobil se dechové zkoušce a výsledky byly negativní. "Snažil jsem se udělat vše pro to, abych ji nesrazil," pokračoval. "Prý se vracela autobusem z práce. Vystupovala na Zlatém Vrchu, mohla přejít už tam, na přechodu. Je hrozné, co se stalo. Je mi to moc líto." Těžké chvíle nyní prožívá manžel poškozené, Jan Harazim z Chebu, a dvě dcery ve věku 14 a 15 let. "Dnes ráno jsme volali do nemocnice, manželčin stav se zhoršil," řekl se slzami v očích.
"Večer máme volat znovu. Pokud se stav ještě zhorší, měli by ji odvézt do Plzně. S holkama pořád brečíme. Je to katastrofa. Měla to kousek domů…" Podle Harazima se skutečně jeho žena právě vracela z práce. Je zaměstnaná jako dělnice u jedné ašské firmy. Domluvila se s řidičem autobusu, že jí zastaví u kasáren, protože pršelo. Přejít přes komunikaci však už nestihla. "V mírné pravotočivé zatáčce v Ašské ulici řidič v táhlém stoupání přehlédl zleva přecházející 39letou chodkyni, do které pak narazil," uvedla mluvčí policie Chebska Martina Hrušková.
"Utrpěla těžká zranění, a sice zlomeninu lebky, zhmoždění mozku a zlomeninu holeně s dobou léčení několika měsíců. Policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví," dodala. Od ledna do konce září se na Chebsku stalo sedm dopravních nehod zaviněných chodci, jedním z nich bylo dítě. Jeden chodec byl smrtelně zraněn, další těžce a pět lehce. Událo se zde také dalších 29 nehod, při kterých přišli o život tři lidé, 15 bylo zraněno těžce a 12 lehce.

Pomoc svědků dopravní nehody sražené chodkyně je na bodu mrazu

Cheb - Případ chodkyně, která skončila počátkem října pod koly vozu BMW X 5, patřícímu chebskému stomatologovi Jaroslavu Revayovi, se dosud nevyřešil. Policie pátrá po svědcích dopravní nehody. Dosud se však nikdo nepřihlásil. Devětatřicetiletá žena, která při srážce s vozem utrpěla zlomeninu lebky, zhmoždění mozku a zlomeninu holeně, leží na anesteziologicko-resuscitačním oddělení chebské nemocnice. "Stav pacientky je stabilizovaný," uvedl včera ředitel chebské nemocnice Josef Beran. "Jedná se však o dlouhodobou záležitost," řekl.
"Do nemocnice voláme skoro každý den, ale nic se nezměnilo, ženě akorát udělali díru do krku, aby se jí lépe dýchalo, protože ji udržují v umělém spánku," svěřil se nešťastný manžel Jan Harazim z Chebu. "Se starší, dvacetiletou dcerou chodíme ženu navštěvovat, druhou, 14letou, necháváme raději doma." K případu byl podle mluvčí policie Chebska Martiny Hruškové přizván znalec oboru silniční dopravy. Na základě jeho posudku budou policisté pokračovat v šetření. "Sedmého října, přibližně pět minut po třetí hodině odpoledne, došlo v chebské Ašské ulici, kousek od bývalých kasáren na Zlatém Vrchu k dopravní nehodě," připomněla mluvčí.
"Ke střetu osoby s vozidlem došlo v mírně pravotočivé zatáčce v táhlém stoupání. Chodkyně utrpěla těžká zranění. Žádáme proto všechny svědky této dopravní nehody, aby se přihlásili na telefonním čísle 974 372 331 jakéhokoliv oddělení nebo na lince 158," dodala.
Podle Harazima byly svědky nehody určitě prostitutky.
"Musely to vidět," ujišťoval.
"Snažil jsem se je sehnat, u kasáren už totiž nestojí. Kdyby svědčily byl bych moc rád, třeba jim za to i něco dám," řekl.

Rodina sražené chodkyně oslaví Vánoce v nemocnici

Cheb - Vánoce v nemocnici stráví chodkyně, kterou počátkem října srazil chebský dentista u bývalých chebských kasáren v Ašské ulici. Případ policie ještě neukončila.
"Štědrý den strávíme s manželkou a oběma dcerami v nemocnici," svěřil se manžel sražené chodkyně Jan Harazim z Chebu.
"Obvolám ještě známé a příbuzné, a kdo bude chtít, půjde s námi ženu aspoň na chvilku potěšit. Manželka ještě nekomunikuje, ale už není v umělém spánku. Držíme se za ruce a hladíme se. Myslím, že nás s holkama poznala."
Podle slov manžela udělala jeho choť velké pokroky. Zdá se mu, že se její stav o hodně zlepšil.
"Jsem spokojený,"
pochvaloval si situaci manžel.
"Sestřičky a lékaři jsou na ni strašně hodní. Chtěl bych jim poděkovat. Na Vánoce ženě přineseme plyšáka pro štěstí. Dárky nemá cenu v současné době vybírat. Manželka tam má televizi, na kterou se dívá. Když ji však sestřička večer vypne, mračí se. Jsem rád, že už je jí lépe," dodal.

Zlepšení stavu potvrdil i ředitel chebské nemocnice Josef Beran. "Stav pacientky se skutečně lepší,"
konstatoval ředitel.
"V tuto chvíli však nevíme, kdy se zlepšování zastaví. Netušíme, zda se stav pacientky vrátí do původního, tedy před nehodou. Jedná se totiž o mimořádně těžké zranění," dodal.

"Případ se i nadále prošetřuje,"
reagovala na náš dotaz mluvčí policie Chebska Martina Hrušková.

Skončila pod autem zubaře a přes čtvrt roku nemluví

Cheb -Stačil okamžik a devětatřicetileté ženě z Chebu a její rodině se zcela změnil život. Loni sedmého listopadu se vracela z práce a přecházela čtyřproudou Ašskou ulici v Chebu. Domů už ale nedorazila.
Skončila pod koly vozu značky BMW X 5, který řídil dentista z Chebu. Policie se případem stále zabývá, viníka nehody ještě neurčila.
Matka dvou dcer, která utrpěla vážná zranění, od tragické nehody neopustila nemocnici. "Leží na standardním oddělení chirurgie," uvedl primář chirurgického oddělení chebské nemocnice Václav Hovorka. "Její stav se dále nezlepšuje, není už však v umělém spánku," dodal.
"Někdy je lepší, a někdy horší. Každý den za ní chodíme. Nevíme však, jestli nás vnímá. Nemůže totiž mluvit a moc se nehýbá," řekl manžel zraněné Jan Harazim z Chebu, který by dal cokoli za to, kdyby se manželčin zdravotní stav zlepšil.
"Chtěli ji přeložit do léčebny dlouhodobě nemocných. Dostala ale záchvat a minulý týden musela na anesteziologickoresuscitační oddělení. Tam pobyla osm dní," uvedl muž. Manželka mu, stejně jako čtrnáctileté a dvacetileté dceři, doma moc chybí.

Muž sražené chodkyně si stěžuje na policii

Po půl roce vyšetřování chtěli chebští policisté dopravní nehodu chodkyně sražené na Ašské ulici v Chebu odložit.
S tím však manžel poraněné nesouhlasil a podal na policii stížnost.
Cheb - Případ nešťastné nehody chodkyně, která počátkem října loňského roku vběhla pod kola vozu BMW X 5 patřícího chebskému zubaři Jaroslavu Revayovi, chtěla policie odložit. S tímto rozhodnutím však manžel sražené chodkyně Jan Harazim nesouhlasil a podal na policii stížnost. O případu musí rozhodnout státní zástupce.
"Policie případ odložila," sdělil chebský zubař Jaroslav Revay, kterého nehoda negativně poznamenala. "Jsem nevinen. V době nárazu jsem jel 40kilometrovou rychlostí. Žena mi vběhla pod kola, snažil jsem se vůz ubrzdit, auto jsem strhl na stranu, ke střetu však stejně nakonec došlo."
Chodkyně neměla podle Revaye poškozené vnitřní orgány, bouchla se do hlavy, což může nepřímo nasvědčovat tomu, že nejel rychle.
"Okamžitě jsem vystoupil z auta a podal ženě první pomoc," pokračoval stomatolog. "Hned nato přijela skupina zdravotníků, která pokračovala v poskytování první pomoci. Zdravotníci záchranné služby pak paní ještě resuscitovali."
Podle mluvčí policie Chebska Martiny Hruškové podal manžel paní Harazimové stížnost proti rozhodnutí o odložení věci. "Spis byl předán státnímu zástupci," informovala Hrušková. "Ten musí rozhodnout, jak se bude v případě pokračovat."
Policisté se podle manžela sražené chodkyně případem zabývali půl roku a nic nevyřešili. "Jsem proti tomu, aby se případ odložil," rozčiloval se Harazim. "Výsledek vyšetřování mi přijde padesát procent na padesát. Moje žena už nebude moci vést normální život. Nyní leží v chebské léčebně dlouhodobě nemocných. Nekomunikuje. Sestry se tam ale o ni hezky starají, učí ji chodit. Jsou moc hodné."
Harazim chce udělat maximum proto, aby se nehoda pořádně vyšetřila.
"I když vím, že za toto neštěstí pan Revay nemohl, mohl se ozvat, alespoň na Vánoce," řekl sklesle Harazim. "Obě naše dcery jsou touto tragédií poznamenané. Mladší, 15letá, mívala ve škole vyznamenání, teť má se školním prospěchem veliké potíže," dodal.
Státní zástupce, který se tímto případem zabývá, odjel na služební cestu a zaměstnanci Okresního státního zastupitelství v Chebu se nám k případu odmítli vyjádřit.
K nehodě došlo sedmého října loňského roku. Devětatřicetiletá žena přecházela čtyřproudou Ašskou ulici v Chebu směrem od bývalých kasáren. Vracela se z práce domů. Tam už však nedorazila. Skončila totiž pod koly černého "bavoráka".

Harazimovi z Chebu si mohou brát maminku občas na pár hodin domů

Cheb - Dopravní nehoda, která se stala loni v říjnu, změnila chebské rodině Harazimových celý život. Čtyřicetiletá Věra Harazimová (na snímku) tehdy přecházela směrem od bývalých chebských kasáren přes Ašskou ulici, kde je čtyřproudová komunikace. Vběhla pod kola vozu chebského zubaře Jana Revaye. Od té doby, po ošetření v místní nemocnici, je žena hospitalizována v chebské léčebně dlouhodobě nemocných."
"Od rána do večera jsem v práci," řekl nám Jan Harazim, manžel sražené chodkyně. "Musím vydělávat peníze, aby se holky měly dobře."
Jednadvacetiletá dcera Věra, která pracuje jako prodavačka, nyní zastává funkci nemocné maminky. Vaří a stará se o domácnost. Mladší, patnáctiletá Iveta, se nyní půjde učit na kadeřnici. Pomáhá sestře s úklidem, pere a žehlí.
"Za ženou chodíme téměř každý den po práci," pokračoval Harazim. "Nejvíc ji však navštěvuje Iveta."
Zdravotní stav Věry Harazimové není podle jejího manžela nejlepší. Žena nemůže mluvit a pořádně se hýbat. V chebském Carvacu, léčebně dlouhodobě nemocných, se o ni však podle jeho slov velmi dobře starají.
"Chodí za ní rehabilitační sestry, které s ní cvičí," pokračoval manžel nemocné. "Už hýbe levou rukou, s pravou teprve začíná. Snaží se sama jíst, ale musíme jí pomáhat. Je to běh na dlouhé míle. Pokroky budou vidět až za dlouhou dobu. Vždyď už to bude skoro rok od nehody a jak to s ženou vypadá?"
Nešťastná událost těžce dolehla na obě dvě dcery, stejně jako na ostatní příbuzné a známé.
"Dřív jsem mamince pomáhala, abych jí udělala radost, ale teď peru a žehlím na celou rodinu," řekla 15letá Iveta. "Mamku teď musíme tátovi nahradit, a tak se o práci doma dělíme. Maminka mi moc chybí. Dříve jsem se jí hodně svěřovala. Teď mi dělá vrbu starší sestra."
Zraněná Věra Harazimová už byla dvakrát na pár hodin doma. Dnes si ji opět na chvíli vezme rodina Harazimových k sobě. Všichni už se těší. "Když jsme společně doma, vyprávíme jí, co se děje nového," sdělila Iveta. "Občas zareaguje a kývne. Když se směje, máme všichni radost. Jindy se dívá do země a jako by nevnímala. Je to těžké," dodala.

Autor: Jiří Drozdík

Místo události:
29.1.2009 VSTUP DO DISKUSE 211
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební zámečníci 16 000 Kč Stavební zámečníci Zámečníci. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Cheb. Pracovní poměr na dobu určitou. Mzdové ohodnocení: 16.000,- Kč až 18.000,- Kč + prémie. Pracovní doba: 6,30 - 15,00 hod. Požadujeme: spolehlivost, pracovitost, pečlivost, vyučení v oboru, praxe 2 roky, svářečský průkaz, řidičský průkaz sk. B. Nabízíme: stravenky, týden dovolené navíc. Kontakt pro zájemce: telefonicky (volat Po-Pá 6:30-15:00 h) anebo e-mailem.. Pracoviště: Chetes s.r.o. -001, 350 02 Cheb 2. Informace: Vladimír Krýsl, +420 733 536 800. Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 19 000 Kč Číšníci a servírky Číšník/servírka nezaučený/á. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Místo výkonu práce: Hotel Monty, Příkrá 218/4, 353 01 Mariánské Lázně a Hotel Excelsior, Hlavní třída 121/46, 353 01 Mariánské Lázně. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Nástup možný ihned. Pracovní úvazek plný nebo zkrácený (20 hod/týdně). Pracovní doba: krátký x dlouhý týden (6:00-21:00 h). Náplň práce: číšník/servírka v hotelové restauraci (snídaně a večeře formou bufetových stolů). Požadujeme: vyučení v oboru "číšník/servírka", praxe na pozici "číšník/servírka", příjemné vystupování, spolehlivost, základní znalost NJ a RJ. Nabízíme: k základní mzdě jsou vypláceny měsíční motivační odměny a zákonné příplatky, stravování s příspěvkem zaměstnavatele, jazykové kurzy, možnost dalšího vzdělávání, příspěvek na penzijní připojištění a životní pojištění. Kontakt pro zájemce: telefonicky (volat Po-Pá 10:00-13:00 h) anebo e-mailem anebo osobně na adrese Hotel Monty, Příkrá 218/4, 353 01 Mariánské Lázně (Po-Pá 10:00-13:00 h).. Pracoviště: Gala hotels, s.r.o., Hlavní třída, č.p. 121, 353 01 Mariánské Lázně 1. Informace: Marcela Šneiderová, +420 724 015 492. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel střední školy 26 000 Kč Učitelé na středních školách (kromě odborných předmětů), konzervatořích a na 2. stupni základních škol Učitel/ka teoretického vyučování - biologie, tělesná výchova. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 34000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: pracoviště Cheb. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Požadujeme: splnění kvalifikačních předpokladů pro výkon práce pedagogických pracovníků dle zákona č. 563/2004 Sb. (v platném znění). Nabízíme: podnikové stravování, 40 dnů dovolené. Kontakt pro zájemce: e-mailem.. Pracoviště: Integrovaná střední škola cheb, příspěvková organizace, Obrněné brigády, č.p. 2258, 350 02 Cheb 2. Informace: Lada Dvořáková, . Kultura a sport - Kultura a sport Maséři (kromě odborných masérů ve 17 500 Kč Maséři (kromě odborných masérů ve zdravotnictví) Masér/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Lázeňský dům Kijev, Národní 15, 351 01 Františkovy Lázně. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Nástup možný ihned. Mzdové ohodnocení: od 17.500,- Kč (dle praxe). Pracovní doba: 8-hodinová pracovní doba (začátek směny v 7:00 h). Požadujeme: spolehlivost, zodpovědnost, občanská bezúhonnost, odborná způsobilost odpovídající zákonu č. 96/2004 Sb. Nabízíme: zázemí stabilní české společnosti, odpovídající platové ohodnocení, příjemné pracovní prostředí, 5 týdnů dovolené, závodní stravování v rámci vlastního stravovacího zařízení atd. Kontakt pro zájemce: telefonicky (volat Po-Pá 8:00-11:00 h, 11:30-15:00 h) anebo e-mailem anebo osobně na adrese pracoviště (Po-Pá 8:00-11:00 h).. Pracoviště: Vojenská lázeňská a rekreační zařízení -001, Národní, č.p. 15, 351 01 Františkovy Lázně. Informace: Monika Průšová, +420 354 478 516.

Hasiči zasahují na zahradě, kde se objevila rtuť.
6

Na zahradě se ocitla rtuť

Ilustrační foto

Chybí lidem krematorium?

Tanečníci míří na parket

Cheb - Nazdobené sukně, ladné pohyby a rytmická hudba. Tak bude opět vypadat další ročník prestižní chebské taneční soutěže s názvem Grand Prix.

V Nemocnici Ostrov roste zájem o jednodenní chirurgii

Ostrov - Zájem o plánované operace jednodenní chirurgie a ortopedie v Nemocnici Ostrov roste.

Na Božím Daru to bylo boží

Karlovarský kraj – Za necelý měsíc zamíří do kin film Ten, kdo tě miloval. Snímek v režii Jana Pachla na motivy knihy Marie Poledňákové se natáčel na západě Čech. Jednu z hlavních rolí ztvární i Eva Holubová. Nejraději vzpomíná na natáčení na Božím Daru.

Stromy pro Olgu Havlovou a pomník pro dávno padlého nepřítele: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 13. až 14. října 2018.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Komunální volby do zastupitelstev obcí 2018 (5. a 6. října 2018)
Seznam kandidátů, jak se volí v komunálních volbách, zpravodajství, výsledky komunálních voleb 2018 a přehled možných koalic v zastupitelstvu vaší obce. Volby do magistrátu a zastupitelstva krajských měst (Praha, Brno, Plzeň, Ostrava, České Budějovice, Jihlava, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Liberec, Zlín)

Senátní volby 2018 (1. kolo 5. a 6. října 2018, 2. kolo 12. a 13. října 2018)
Aktuální složení Senátu, seznam kandidátů do Senátu, výsledky senátních voleb 2018 pro volební obvody: Sokolov, Chomutov, Rokycany, Domažlice, České Budějovice, Praha 12, Praha 4, Praha 8, Praha 2, Litoměřice, Teplice, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Benešov, Chrudim, Náchod, Svitavy, Třebíč, Břeclav, Brno-město, Prostějov, Šumperk, Opava, Ostrava-město, Karviná, Vsetín, Zlín.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT