Muže, který se rozhodl řešit své spory s nožem v ruce, poslal soudce do vazby. Pravděpodobným motivem jeho činu byly údajně déle trvající spory vyplývající z nájemního a vlastnického vztahu k bytu.

Případ začal už ve čtvrtek 4. dubna odpoledne, kdy obviněný s kuchyňským nožem navštívil jednu z restaurací na Sokolovsku. Na chodbě restaurace zasadil nožem několik ran poškozenému muži. "Hrůzný čin se naštěstí pachateli nepodařilo dokonat, neboť napadený se od počátku snažil aktivně bránit a navíc duchapřítomně volal o pomoc. Jeho volání zaslechl do restaurace pohotový a odvážný host, který za ním přispěchal," uvedla policejní mluvčí Martina Zoubková. Oba muži se pak útoku ubránili, útočníka přemohli a zadrželi až do příjezdu policie na místo činu. Pobodaného muže pak v nemocnici ošetřili.

V pátek 5. června předal vrchní komisař pachateli usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání trestného činu vraždy ve stadiu pokusu. Policie také podala podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Tomuto návrhu soudce v sobotu 6. června vyhověl.

Případ i nadále vyšetřují kriminalisté Krajského ředitelství policie.