Jak píší deníky Bild, Passauer Neue Presse či agentura DPA, holčičku nejprve znásilnil popelář, který se do objektu vloupal, a poté ji zavraždil jedenáctiletý chlapec, který je stejně jako ona obyvatelem domova.

Tragédie se ve Wunsiedelu, ležícím jen něco přes 30 km od Chebu, stala počátkem letošního dubna. Jak uvádí média, po pěti měsících šetření případu došli vyšetřovatelé k závěru, že do domova se nejprve vloupal 25letý Daniel T., který se na Leně dopustil sexuálního násilí. Po jeho odchodu došlo mezi dětmi ke konfliktu, jenž skončil smrtí děvčátka. Co bylo příčinou hádky, policie neuvedla. „Podle zjištění policie a žalobců chlapec dívku uškrtil,“ píše Bild, který stejně jako další média upozorňuje, že mladík nemůže být kvůli nízkému věku za čin potrestán.

Gabriel B. u Krajského soudu v Plzni.
Vyfoť si prsa, natoč sex. Třináctiletou dívku vydíral přes sociální sítě

Státní zastupitelství v Hofu nyní po vyslechnutí 130 svědků Němce Daniela T., který je ve vazbě, obvinilo ze znásilnění a vloupání. Státní zástupce Matthias Goers v úterý uvedl, že neexistují žádné důkazy o tom, že by se podílel na zabití dítěte.