Vyšetřovatelé si pro ně přišli kvůli deset let staré brutální vraždě, která se stala v Aši. Tehdy tam neznámí tyrani umučili šestadvacetiletého mladíka. Státní zástupce v sobotu večer podal pro oba muže návrh na vzetí do vazby.

„Oba trestně stíhaní muži strávili noc z pátku na sobotu v policejních celách a v sobotu od rána pokračovaly další procesní úkony a důležité výslechy. Tyto procesy pokračovaly až do pozdních odpoledních hodin, a to i pod dozorem státního zástupce,“ informoval mluvčí GIBSu Ivo Mitáček. Dva zadržené muže už vyšetřovatel GIBSu obvinil z vraždy.

"Také v neděli pokračovali příslušníci Generální inspekce bezpečnostních sborů v naplánovaných úkonech, a to v rámci vyšetřování daného případu. Místě příslušný okresní soud akceptoval návrh státního zástupce a na oba trestně stíhané muže uvalil vazbu," podotkl mluvčí Mitáček.

„Jedním z obviněných je devětatřicetiletý bývalý příslušník Policie České republiky z obvodního oddělení Aš a druhým obviněným je pětačtyřicetiletý muž, civilní osoba. Oba společným jednáním měli jiného úmyslně usmrtit a čin spáchat zvlášť trýznivým způsobem. Podle tehdy platného trestního zákona hrozí oběma v případě prokázání viny až výjimečný trest,“ poznamenal Ivo Mitáček. Vražda se stala na podzim roku 2008. Mladíka tehdy neznámí násilníci v jedné z ašských ulic brutálně napadli a následně ho dovezli za město k hrázi přehrady Bílý Halštrov u obce Podhradí. Tam ho dál mučili a bili. Nakonec ho měli přivázat za auto a vláčet ho až k hlavní silnici, kde ho nechali svému osudu a odjeli. Tehdy se však nepodařilo sehnat dostatek důkazů.

Městský dechový orchestr Cheb spolu s chebskou delegací a taneční skupinou pod vedením Jaroslavy Havlíčkové se zúčastnily slavnostního průvodu, který tradičně pořádalo město Hof. Toto německé město je již řadu let partnerem města Chebu.
Městský orchestr zahrál v Hofu