Tři dřevěné bedny s cigaretami objevili při kontrole cizinečtí policisté v restauraci tržiště Dragon ve Svatém Kříži. Zjistili přitom, že jsou krabičky cigaret označené padělanými kolky České republiky.

„Jedna z beden byla otevřená. Nacházely se v ní tři balíky zabalené do černé fólie. Jeden z nich byl roztržený a v něm byly kartony cigaret značky Moon,“ popsala kontrolu Ilona Vaníčková, mluvčí Oblastního ředitelství služby cizinecké policie Plzeň.

V okamžiku, kdy cizinečtí policisté zjistili, že kolky na krabičkách cigaret jsou padělané, přizvali na místo výjezdovou skupinu chebské kriminálky. „Kriminalisté zjistili, že se v bednách nachází 162 kartonů cigaret značek Moon, Pall Mall, Lucky Strike a Gauloises,“ konstatovala mluvčí cizineckých policistů. Případ podle jejích slov dále šetří chebští kriminalisté.

Cizinečtí policisté se podle Ilony Vaníčkové při kontrole zaměřili nejen na pobyt cizinců na území České republiky, ale také na odhalování padělaných či pozměněných dokladů a na pátrání po hledaných osobách a věcech