„Šestatřicetiletý cizinec v jednom z františkolázeňských bytů napadl svou přítelkyni,“ informoval policejní mluvčí Michal Žáček. „Následně poškozené ženě přiložil nůž ke krku a vyhrožoval jí zabitím.“ Ve chvíli, kdy spolu z bytu odešli do restaurace, podařilo se týrané ženě utéct a oznámit vše policii. „Chvíli poté policisté muže zadrželi,“ uvedl mluvčí.

Následné šetření ale ukázalo, že týraná žena trpěla v blízkosti svého přítele mnohem více, než se mohlo ze začátku zdát. „Obviněný cizinec v různých dnech v období od 31. prosince do 10. března ve třech případech donutil svoji přítelkyni násilím a výhrůžkami bezprostředního násilí k pohlavnímu styku.“ Kromě toho se na své přítelkyni dopouštěl dlouhodobého psychického a fyzického násilí.

A aby toho nebylo málo, cizinec se od 9. března zdržuje na území republiky protiprávně, protože byl z České republiky vyhoštěn.

Pokud soud šestatřicetiletého cizince shledá vinným, může zpytovat své svědomí dlouho. Do vězení ho soud může poslat až na deset let.