Ti jsou obžalováni z údajné korupce. Nic zásadního, co by jejich vinu v kauze údajného převzetí úplatku, dokazovalo, nezaznělo. Naopak byli všichni přítomní v sále svědky chaotického přehrávání odposlechů, které s případem neměly nic společného. Navíc v přepisech záznamů odposlechů byly faktické chyby, které v akustickém záznamu nezazněly. Celý případ se táhne už osm let.

„Z dnešního líčení můžeme odvodit, jak lze korigovat odposlechy a manipulovat s nimi tak, že člověk neví, co tím chtěl básník říci,“ uvedl po soudním jednání obžalovaný Jiří Červenka.

Délkou soudního procesu je zaskočen i starosta města Aše Dalibor Blažek.

„Státní zástupce se snaží najít souvislosti, tam kde nejsou a spojuje věci, které spolu nesouvisí a je věcí soudu, aby si na to udělal názor. Některé věci jsme i připomínkovali. Na mé gusto se to celé táhne moc dlouho, ale s tím nejde nic dělat,“ konstatoval starosta města Aše Dalibor Blažek.

Soudní jednání se týkalo osm let starého případu. Podle státního zástupce měli oba představitelé města pomoci ašskému kasinu získat nižší cenu za nájem pozemku. Za to pak měli obdržet úplatek ve výši 200 tisíc korun, který měl sloužit jako sponzorský dar pro cyklistický klub v Lounech, který ho využil k nákupu závodního kola pro syna starosty.