Na deset let do vězení poslal ve čtvrtek Krajský soud v Plzni devětadvacetiletého Jana R. z Chebu, který letos v březnu uškrtil svou třiadvacetiletou partnerku před jejich malou dcerou. Muž bude muset rovněž matce zavražděné a dceři zaplatit odškodné. Rozsudek je pravomocný.

Vrah uvedl, že se za čin cítí být vinný. „Je mi to strašně líto, měl jsem jí rád,“ řekl ve čtvrtek u soudu.

Ačkoliv byl Janu R. uložený trest na samé spodní hranici, podle soudce Jana Hostaše mu přitížilo, že spáchal čin ke škodě dítěte. „Naopak mu ulehčuje doznání a projevená lítost, která je podle našeho názoru skutečná,“ odůvodnil Hostaš s tím, že soud vzal v úvahu rovněž fakt, že odsou-zený značně zjednodušil trestní řízení tím, že prohlásil vinu a doznal se k činu.

Rodinná tragédie se stala letos 8. března na jednom z chebských sídlišť. Jan R. se onen den nad ránem vrátil opilý z diskotéky a podle obžaloby se se svou družkou začali hádat. V ložnici ho požádala, aby si šel lehnout do obývacího pokoje, poté se partneři postrkovali, až muž svou přítelkyni povalil na záda na postel, zasedl ji, uchopil za krk a rdousil ji. Když se po chvíli nezvedala, pokusil se ji oživit. Pak zavolal záchrannou službu.V bytě se po celou dobu nacházela jejich tehdy tříletá dcera.

Partneři měli mezi sebou často spory. Podle obžalovaného se mnohdy hádali, několikrát se i vzájemně fyzicky napadli. Zavražděná žena měla Jana R. také podvádět.

O malou dívku v současné době pečuje její babička, matka zavražděné.