Obyvatelé města se v budoucnu v rámci programu Bezpečné město vyjádří k místům, kde se necítí bezpečně. Jedním takovým, jak se zdá, je třída Svobody. Tady kvůli cennostem skončil muž s nožem v hýždích.

Nedáš peníze? Máme nůž…

„Dva cizinci ve věku jednatřicet a dvaatřicet let v úmyslu zmocnit se finanční hotovosti vylákali pětačtyřicetiletého muže na ulici Svobody, kde jej společně fyzicky napadli, poté co jim muž nechtěl vydat finanční hotovost,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Valenta. Jako první byli na místě chebští strážníci.

Hlídka původně viděla rvačku

„Pěší hlídka městské policie zpozorovala probíhající rvačku několika lidí v ulici Svobody naproti vjezdu na parkoviště k hypermarketu Albert,“ uvedl velitel hlídkové služby Městské policie (MP) Cheb Stanislav Makovička s tím, že pěší hlídka si přivolala posilu.
Ta hned při příjezdu zadržela dva hlavní aktéry, kteří se před strážníky dali na útěk.

„Na třídě Svobody zůstali dva muži. Jeden jako svědek a tím druhým byl sám poškozený. Ten uvedl, že ho pachatelé bodli nožem do oblasti hýždí,“ pokračoval Makovička.
Napadený ze strachu o život nakonec vydal zločincům cennosti, které měl u sebe.

Podezřelí skončili v policejní cele

Na místo dorazila lékařská pomoc k ošetření zraněného a hlídka PČR, která si na místě převzala zadržené podezřelé i zajištěnou zbraň – nůž.
„Na žádost policie převezla hlídka MP jednoho z podezřelých na policejní služebnu,“ doplnil Makovička.
V policejní cele ale nakonec skončili oba podezřelí.