K té na přepážku přišel muž, který požadoval odeslání balíku. „Když žena otevřela okno přepážky, snažil se pachatel vniknout dovnitř,“ informovala policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Lupič byl podle policie ozbrojený elektrickým paralyzérem a slzný plyn. „I přesto se pošťačce podařilo odvrátit další útok pachatele a z okna volala o pomoc,“ přiblížila událost mluvčí. Pachatel se zalekl, utekl z pošty a nasedl do auta, kde na něj čekal komplic. „Lidé, kteří zaslechli volání, zavolali policii.“ Policisté uzavřeli silnice a díky tomu, že věděli, v jakém voze pachatelé odjížděli, se je podařilo zadržet.

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, kterých se měli dopustit dva muži ve věku 31 a 22 let. Na oba podal komisař z druhého oddělení obecné kriminality v Chebu státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na jejich vzetí do vazby. Na rozhodnutí soudu si počká v policejní cele. V případě prokázání viny jim tak oběma hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.

Ilustrační foto.
Zloději chtěli krást u policisty