Prodavačce to ale nedalo, muž sice odešel s nepořízenou, ale vydal se s podobnou záminkou do dalšího z nedalekých obchodů. „K incidentu došlo 6. září mezi 12:50 až 13:15 v Karlových Varech. V první prodejně věrohodně vypadající muž přesvědčivě předstíral telefonát s vedoucím prodejny. Poté na základě tohoto hraného hovoru požadoval po prodavačce devatenáct tisíc korun určených na předem domluvený prodej pneumatik,“ informovala mluvčí policie Eva Valtová.

Podezřelým má být Petr Pek z Chebu.Zdroj: PČR

Prodavačka však požadovala po muži, aby jí ukázal telefonní číslo, ze kterého měl její nadřízený zaslat tomuto muži zprávu. Muž z prodejny následně odešel, že si musí něco vyřídit, zpět se už ale nevrátil. Majitel obchodu kontaktoval policii. Totéž muž zopakoval v dalším nedalekém obchodě, kde chtěl 18 tisíc korun. „Ve fiktivním hovoru s vedoucím prodejny hovořil tak důvěryhodně, že mu prodavačka peníze vydala,“ dodala. Podvodník je asi padesátník, má přibližně 190 centimetrů vysokou, štíhlou postavu a bílou pleť.

„Hovořil plynně česky. Na sobě měl šedou bundu, tmavé kalhoty a černobílou maskáčovou čepici s rovným kšiltem,“ upřesnila Valtová. Podle zjištění policie by mělo jít o pětačtyřicetiletého Petra Peka z Chebu. Videozáznam z prodejny je na karlovarskydenik.cz