Nejenže zajistili desetitisíce neokolkovaných cigaret, navíc odhalili plagiátorskou výrobnu známých značek obuvi přímo v jednom rodinném domě. Šlo přitom o stovky párů bot za čtyři miliony korun.

„Plzeňští celníci ze Sekce pátrání Generálního ředitelství cel provedli na konci září závěrečnou realizaci trestního spisu „RIVUS“.  Při domovní prohlídce rodinného domu a prohlídkách jiných prostor v lokalitě obce Potůčky objevili a zajistili 151 000 kusů cigaret, 10 kilogramů tabáku ke kouření, bezmála jeden a půl tisíce párů padělků obuvi a více než jeden kilogram různých nášivek určených k finalizaci „značkové“ obuvi,“ uvedla mluvčí Martina Kaňková ze sekce pátrání Generálního ředitelství cel s tím, že únik na spotřební dani u tabákových výrobků byl předběžně vyčíslen na 562 000 Kč a hodnota padělaných bot na téměř čtyři miliony korun.

Zdroj: celní správa

Hlavními aktéry má být vietnamský pár, na nějž přišli celníci na základě operativních informací. „Manželé obchodovali s nelegálními tabákovými výrobky, které neoznačili tabákovou nálepkou, nebo měly polskou nálepku či nápis Duty free. Na stejném místě skladovali navíc i obuv, kterou různým způsobem upravovali tak, aby mohla být vzápětí prodávána jako originál renomovaných světoznámých značek. S nelegálním zbožím s největší pravděpodobností obchodovali na místní tržnici,“ upřesnila mluvčí Kaňková.

Celníci nezajistili na tržnici v Potůčkách nejen nelegální zboží, ale také jako náhradní hodnotu za výnos z trestné činnosti hotovost ve výši 8 000 EUR a 1 650 CHF. „Podezřelé jsou minimálně tři osoby a případ je nadále v šetření,“ uzavřela Kaňková