Pět měsíců by se do Německa neměl podívat osmačtyřicetiletý Vietnamec z Čech. Už popáté ho totiž zadrželi němečtí policisté kvůli nepovolenému vstupu na území Německa. Když to zkusí znovu, půjde už pravděpodobně do vězení.

„Osmačtyřicetiletý muž jel ještě se dvěma spolujezdci po silnici směrem na Bayreuth,“ sdělil Manfred Ludwig, mluvčí selbské policejní inspekce.

Vietnamec tvrdil, že jel navštívit své přátele. „Vzhledem k tomu, je to již páté porušení trestu, zabránili federální policisté řidiči v cestě.“ Šofér kromě toho ani nemá řidičský průkaz. Tím vším si 'vykoledoval' pětiměsíční podmíneční trest. Pokud se tedy během této doby do Německa vrátí, bude se na německou krajinu dívat zpoza vězeňských mříží.

Jenže problémem šoféra kontrola neskončila. Němečtí policisté si posvítili také na osmatřicetiletou spolujezdkyni. A ta měla ve své kabelce sprej se slzným plynem. Ten ovšem v Německu není povolený. Sprej policisté zajistili a žena bude muset čelit trestnímu oznámení za porušení zákona o zbraních.

Kontroly motoristů za hranicemi české řidiče občas rozčilují. „Je ale vidět, že nejsou tak úplně jen o zbytečné přísnosti,“ podotkl šofér Jan Kudrna z Chebu.