„Cizinec měl přijít do obchodu a začít křičet na tři zaměstnance, kteří vykonávali svoji práci, zřejmě se mu nelíbilo, že během jeho nákupu ho sleduje ochranka objektu. Podezřelý muž měl nejdříve křičet vulgární slova, po chvilce začal pokřikovat a vyhrožovat muži podříznutím,“ popisovala události policejní mluvčí Soňa Hergezelová.

„Nebál se použít výhrůžku, že si na ně počká před obchodem, až opustí své zaměstnání. Během celého jednání držel v ruce elektrický paralyzér, kterým měl pracovníky ohrožovat. Po celou dobu jeho vyhrožování měl podezřelý muž zdůraznit svou výhrůžku pouštěním elektrického paralyzéru, aby dal najevo, že ho použije. Poškození pracovníci obchodu měli strach o své zdraví, báli se opustit večer svou práci a jít domů. Z tohoto důvodu zavolali na policii a požádali o pomoc,“ sdělila.

Podezřelý skončil v cele a soud bude rozhodovat, zda bude stíhán vazebně, nebo na svobodě. Mariánskolázeňští policisté mu už tak sdělili podezření ze spáchání přečinů nebezpečné vyhrožování a výtržnictví a v případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.