Na příhraniční tržnice se opět zaměřili nejen chebští celníci. Opět objevili pirátské CD a DVD, zboží podezřelé z padělků, neznačené cigarety, lihoviny a tentokrát i marihuanu.

Celníci začali na tržišti Asia Central Bazar.

„Ve skladovém prostoru jedné z budov objevili celníci v igelitové tašce 329,3 gramů marihuany, včetně uložených značných zásob květináčů a zeminy,“ uvedl zástupce tiskové mluvčí Celního ředitelství Plzeň Pavel Polanka. V přistavené dodávce pak našli zařízení pro vzduchotechniku a elektroinstalaci. „To svědčí o tom, že se jednalo o připravené vybavení pěstírny marihuany,“ podotkl Polanka s tím, že byl případ včetně důkazů předaný policistům.

S prázdnou ale neodešli celníci ani z kontroly stánků na tržnici Lipový dvůr v Aši. Tam zajistili asi 560 kartonů neznačených cigaret.

„A také zadrželi 49 litrů lihovin, které nebyly označeny povinnou kontrolní páskou, jejichž uvedením na trh by byl státní rozpočet připraven o částku daňového úniku v hodnotě přesahující 322 000 korun,“ uvedl Pavel Polanka. Překvapením nebyly ani padělky oblečení, módních doplňků či pirátské hudební a filmové tituly.

„Takové chování je nehorázné,“ zlobila se na účet trhovců seniorka Marie Jelínková.