Podle svědků byla na místě činu samá krev. Ve čtvrtek osmého ledna zhruba půl hodiny před půlnocí vyrušil hluk obyvatele jednoho z domů v České ulici v mariánskolázeňské čtvrti Úšovice. Devětadvacetiletý Lukáš Štěpánek se tam oháněl kuchyňským nožem nad bývalým druhem své přítelkyně. Téměř jej připravil o život. Z místa pak utekl. Za pokus vraždy muže v úterý soudci poslali na deset a půl roku za mříže.

Štěpánek, který pochází z Mostu, ale žije v Mariánských Lázních, šel v osudný večer navštívit bývalého druha své přítelkyně, aby si s ním vyříkal rozpory. Muž se k ženě prý choval urážlivě. „Čekal jsem na něj u baráku, pak jsme šli k němu nahoru a pili jsme kafe. Po jedenácté jsme ho dopili a já jsem mu řekl, že se mi nelíbí, jak se k ní chová. On k ní řekl něco sprostého a mě to vyhecovalo," vypověděl Štěpánek, který už do bytu přišel s kuchyňským nožem v kapse.

Pak se odehrál brutální útok. Soka v lásce Štěpánek bodl do hrudníku, hlavy a krku, způsobil mu pneumotorax, zlomeninu levé lopatky a žebra, dvě řezné rány v obličeji a částečně mu amputoval ucho. „Útok byl veden do takových částí těla, kde jsou uloženy životně důležité orgány. Rány byly hodně intenzivní, jedna se dostala až do pohrudnice, další vedla ke zlomení žebra a lopatky. Poškozený přežil jen díky včasné lékařské pomoci," uvedl předseda senátu Martin Kantor.

Byl v podmínce

„Krev byla všude, to jsem snad ještě neviděl ani v televizi, byl to masakr," řekl policistům soused pobodaného muže, který zaslechl volání o pomoc z chodby domu a vyběhl z bytu. „Byl v mezipodlaží, tekla mu krev z krku, měl skoro uříznuté ucho," pokračoval.

Obžalovanému přilehčilo, že se k činu v zásadě doznal a projevil lítost. Přítižilo mu všal, že to nebylo jeho první klopýtnutí za hranicí zákona.

Když totiž čin spáchal, byl v podmínce. Trest za pokus vraždy bude jeho prvním nepodmíněným. Štěpánek si v úterý ponechal lhůtu pro případné podání odvolání; stejně se vyslovil i státní zástupce.