Šugár podle obžaloby ženu zavraždil vloni 13. srpna v nočních hodinách v bytě v Nejdku na Karlovarsku. Zaútočil na ni nožem a zasadil jí desítky ran, bodal i do hlavy. Jeho útoku se nastávající matka, která byla ve 14. týdnu těhotenství, marně bránila. Po činu ji nechal ležet v kaluži krve a odešel, aniž by se jakkoliv zajímal o její zdravotní stav. Když se na místo dostali záchranáři, už jí pomoci nemohli.

U soudu v Plzni Šugár vinu opakovaně popíral. „Bodala se sama, můj nůž to nebyl,“ tvrdil obžalovaný Že by si oběť ublížila sama, však znalci vzhledem k ženiným zraněním zcela vyloučili, měla bodné rány i na zádech.

Kouření. Ilustrační snímek.
V Karlovarském kraji stoupá počet lidí, co cigaretu vyměňují za nahřívaný tabák

O vině Šugára byl přesvědčen i senát v čele se soudcem Tomášem Mahrem. „Obžalovanému byl uložen nepodmíněný trest v délce osm let, se zařazením do věznice se zvýšenou ostrahou. Poté bude následovat ochranná detence,“ řekl Deníku soudce Mahr. Dodal, že Šugár musí také uhradit pojišťovně náklady za výjezd záchranné služby a především je povinen zaplatit odškodné pozůstalým, konkrétně dítěti mrtvé, její matce a sestře, dohromady celkem 1,5 milionu korun. „Byla tam naprostá převaha přitěžujících okolností. Čin spáchal vůči těhotné, která v sobě měla živý plod, takže zmařil dva životy. Jde navíc o recidivistu, který v minulosti byl už dvakrát odsouzen za napadení nožem,“ vysvětlil Mahr.

Verdikt je pravomocný.