Už jen na posledního svědka čeká senát Krajského soudu v Plzni ve věci Zádamských. V případu, který se táhne už čtrnáct měsíců, by tak mohl padnout verdikt ještě na podzim.

Ke čtvrtečnímu jednání byl volaný karlovarský podnikatel Miroslav Sádlek, který se však nedostavil, a soud proto přečetl jeho výpověď z přípravného řízení. Ta se týkala zejména obžalovaného Marka Pruckla. Sádlek uvedl, že v roce 2005 jej navštívil jistý Mára a nabídl mu, že do jeho podniku dá automaty firmy Casso Inwest, která patří Zádamským. Když se Sádlek zeptal, co z toho bude mít on, bylo mu řečeno, že ochranu svého podniku.

Sádlek řekl Márovi, že se musí poradit doma a rozloučili se. „Pak jsme se s ním sešli se ženou a řekli jsme, že si v podniku necháme automaty, které tam máme. Tehdy nám bylo řečeno, ať si to rozmyslíme nebo budeme mít problémy,“ sdělil Sádlek.

Na konci roku 2005 však od Sádlekových nečekaně odešel muž, který u nich hrací přístroje měl. Někdo mu údajně vyhrožoval. Nato se manželé Sádlekovi domluvili s jinou společností, která do klubu přivezla nové automaty. „Devátého března 2006 volala žena, že k nám přišli dva lidi a kladivem rozbili dva automaty. Řekli jí, že to bylo poslední varování,“ uvedl dále Sádlek. Po útoku se mu prý opět ozval Mára a nabízel své automaty.

„Pak přišel Tomášek (karlovarský radní Václav Tomášek, pozn. aut.) a řekl, že když nebudeme jednat s Márou, budeme jednat s ním. Já to ale odmítl,“ doplnil podnikatel. Sdělil rovněž, že „to, že dělá Mára pro Milana Zádamského“, se ví všeobecně.

Marek Pruckl k Sádlekově výpovědi řekl, že mu nabídku na automaty sice učinil, ale žádný nátlak na něj nevyvíjel ani mu nijak nevyhrožoval. Radní Tomášek se soudí se Sádlekem v současné době pro pomluvu.

Ve zhruba dvou třetinách obžaloby už padl verdikt v květnu. Milana a Petra Zádamských, Marka Pruckla, Alana Tremla, Pavla Simandla, Jiřího Bartyzala a Roberta Šichmanna soud pro nedostatek důkazů osvobodil. Nyní senát řeší další body obžaloby. Ty se týkají Milana Zádamského, Marka Pruckla, Alana Tremla, Zdeňka Hanzelína, Dušana Oračka, Martina Bláhy, Radka Handlíře a Aloise Wohldanna. Bratři Zádamští, Pruckl, Treml, Oračko a Simandl zůstávají ve vazbě.