Narazili na ni při běžné kontrolní činnosti v Nákladní ulici u bývalého Tuzexu. „Při zjišťování, co se ženě stalo, vyšlo najevo, že se jedná o strážníkům známou osobu,“ informoval zástupce velitele Ladislav Sidorják. Pětatřicetiletá H.S. má podle jeho slov velmi vřelý vztah k alkoholu. A ani tentokrát tomu nebylo jinak.

„Komunikace se ženou byla obtížná a na nohou se sotva udržela. Proto strážníci na místo přivolali záchrannou službu k posouzení, zda vzhledem ke svému stavu není ohrožena na životě a zdraví,“ řekl. Strážníci se pokusili dechovou zkouškou zjistit hladinu alkoholu v dechu. Marně. H.S. nebyla schopna správně dýchnout. Po provedení základního vyšetření a vyjádření, že je žena schopna převozu, následovala cesta na záchytku do Sokolova.

Deník na návštěvě
Deník na návštěvě ve Staré Vodě

„Na protialkoholní záchytné stanici se podařilo udělat orientační dechovou zkoušku. Výsledkem byla hodnota 4,11 promile,“ dodal zástupce velitele.

To, že v poslední době pijí ženy stále více, potvrzují i statistiky. Za letošní první tři měsíce skončilo na protialkoholní záchytné stanici v Sokolově více opilých žen, než tomu bylo dříve. U žen, podle Petry Bakurové, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje, pod niž záchytka spadá, navíc prudce vzrůstá agresivita.