Vše se odehrálo vloni v létě, kdy se na Plzeňsku konala velká rumunská svatba. Obřad se uskutečnil na plzeňské radnici a pak se ženich Claudius Nicusor F. s manželkou a dalšími svatebčany přesunul do Mokroušů na jihu Plzeňska. Všichni se dobře bavili, ale o půlnoci na místo dorazili bratři Sasa Iasmin (31) a Iugoslav Zoran (27) Marcuovi, výrazně posilnění whisky. A hned byl oheň na střeše. „Sasa Iasmin nejprve ženicha udeřil pěstí s nasazenou železnou rozetou do hrudníku, následkem čehož poškozený upadl na zem, poté se k němu přidal i Iugoslav Zoran a společně opakovaně kopali poškozeného do oblasti hlavy a opakovaně jej udeřili pěstí do obličeje,“ popsala v obžalobě státní zástupkyně Taťána Ulčová. Dodala, že sourozenci tak ženichovi způsobili tříštivou zlomeninu nosních kůstek s následnou nutností repozice, oboustrannou zlomeninu čelistních dutin, zlomeninu spodiny pravé očnice a další zranění, mimo jiné přišel o čtyři zuby. Podle soudního znalce bylo poranění ženicha vážné, šlo o těžkou újmu na zdraví. Dodal, že při silných kopech do hlavy mohlo dojít i ke zlomenině lebky či vnitrolebnímu poranění a že mohl být muž dokonce ohrožen na životě.

Ilustrační foto.
Kopance, úkoly, nucené braní drog kvůli sexu. Muž surově týral manželku

Kromě toho podle obžaloby Marcuové napadli i jednu svatebčanku, která ale žádné vážnější zranění neutrpěla.

Ženich v přípravném líčení policistům popsal, že ho napadli oba bratři, ale u soudu už vypovídal jinak. Tvrdil, že neví, kdo ho uhodil a vyrazil mu zuby a zlomil nos. „Při své výpovědi na policii jsem byl přesvědčený, že mě přijeli zbít a že do mě kopali, ale pak jsem si to s nimi vysvětlil a já si uvědomil, že jsem se mohl mýlit,“ tvrdil v soudní síni Claudius Nicusor F. „Odpustil jsem jim,“ dodal. Přiznal, že se před konáním hlavního líčení s ním Marcuovi setkali a dohodli se na odškodném. Bratři dali ženichovi na ruku 50 tisíc korun a slíbili, že mu v měsíčních splátkách vyplatí dalších 370 tisíc, a to na nové zuby.

Oběma obžalovaným hrozily až desetileté nepodmíněné tresty, u soudu ale prohlásili vinu a i díky tomu nemuseli za mříže. „Byly jim shodně uloženy tříleté tresty, které byly podmíněně odloženy na zkušební dobu pěti let. Musí také oba uhradit peněžité tresty ve výši 15 tisíc korun,“ řekl Deníku předseda senátu Jiří Žižka. Verdikt je pravomocný.

Štefan M., obžalovaný ze znásilnění dítěte, u Krajského soudu v Plzni.
Mentálně postiženého chlapce zatáhl do kumbálu, pak se nad ním ukájel