Navíc to není jeho první problém se zákonem, v posledních třech letech byl za krádeže odsouzen. Kvůli vysoké škodě mu teď hrozí až pět let za mřížemi. „Muž z Chebska má mít na svědomí celkem jedenáct skutků,“ potvrdil policejní mluvčí Michal Žáček.

Jednou třeba vypáčil vstupní dveře do jedné z mariánskolázeňských prodejen, odkud si odnesl peníze i zboží. Z další místní prodejny si odnesl bez zaplacení věci za šest tisíc. Štěstí pak zkusil i v dalších obchodech, dovnitř se sice nedostal, ale poškodil vstupní dveře. Zaměřil se pak proto na auta a vykradl tři zaparkovaná vozidla v Mariánských Lázních, ze kterých vzal věci za 30 tisíc korun. „Vloupat se měl pětadvacetiletý muž i do autobusu,“ podotkl mluvčí.

Zloděj ale nekradl jen v Mariánských Lázních, v Kynšperku nad Ohří odcizil mobilní telefon, ve Františkových Lázních se vloupal do skříňky jednoho z penzionů, odkud si odnesl notebook. U jedné z „akcí“ mu pomáhal osmadvacetiletý muž ze Sokolovska, který v jedné z prodejen v Mariánských Lázních připravil různé zboží k únikovým dveřím. „Právě tyto dveře měl chtít pětadvacetiletý muž vypáčit, jenže byl při svém jednání vyrušen a z místa utekl,“ doplnil Michal Žáček. Zloděj už sedí díky mariánskolázeňským policistům v cele.

Na hřišti Lokomotiva je v tuto chvíli hotový umělý trávník. Následovat budou další stavební úpravy za miliony.
Sportoviště bude moderní. Přibude i výtah pro invalidy