Na dveře bytu stojednaleté ženy z Mariánských Lázní zaklepal v neděli zatím neznámý pachatel. Důvěřivá seniorka muži otevřela, ten z ní pak pod záminkou zaplacení vodného vylákal šest a půl tisíce korun.

„To ovšem pachateli zřejmě nestačilo. Ve středu zaklepal u stařenky opět,“ uvedla Martina Hrušková, mluvčí chebských policistů. Tentokrát se ale už nezdržoval smyšlenou historií, a stařenku jednoduše od dveří odstrčil. „V obývacím pokoji pak odcizil tři a půl tisíce korun. Z bytu pak utekl,“ doplnila Hrušková.

Pachatelem, po němž nyní mariánskolázeňští policisté pátrají, je podle prvotního popisu poškozené seniorky asi dvacetiletý mladík štíhlé postavy, bezvousý a světlé pleti. Případ policisté řeší jako podvod a pokračující přečin porušování domovní svobody.

„Podvodníci využívají různé záminky, aby se dostali k penězům. Pokud se jim nepodaří vylákat je přímo, ovládají řadu způsobů, jak poškozené okrást. Přehnaná důvěra v cizí lidi proto není na místě. Pokud tedy u vašich dveří zazvoní opravář, pracovník úřadu či jiných služeb, nechte si předložit jeho služební průkaz nebo ještě lépe zavolejte na úřad či instituci, na niž se pracovník odvolává,“ poradila mluvčí.