Policisté jej podezřívají hned z několika trestných činů, kterých se navíc dopouštěl opakovaně. V polovině září se například vkradl do auta, odkud ukradl elektroniku a svazek klíčů. „Celkovou škodu způsobil v částce přes 10 000 korun,“ uvedl policejní mluvčí Daniel Dvořák. Podle popisků na klíčích se pak navíc vloupal do bytu, odkud si odnesl televizi a anténu za celkem šest tisíc korun. Pak se ještě vloupal do provozovny, ve které ukradl peníze a dárkové poukazy za necelých 800 korun. To mu ale nestačilo a další noc prohledal zaparkované auto, do kterého se dostal násilím.

„Po jeho prohledání z něho odcizil různé druhy pracovního nářadí a klíče v celkové hodnotě převyšující 18 000 korun,“ sdělil k případu mluvčí. O pár dní později ve své „spanilé jízdě“ pokračoval, když se vloupal do jednoho chebského kadeřnictví, ze kterého ukradl peníze, kadeřnické potřeby a příslušenství k modeláži nehtů. Zde způsobil škodu za víc než 80 tisíc korun.

„V posledním případě se muž na začátku měsíce října 2017 vloupal do restaurace v Chebu společně se čtyřicetiletým mužem z Chebska. Z restaurace odcizili pivní sudy, láhve alkoholu, elektroniku, ale i mražené potraviny,“ podotkl Daniel Dvořák. I přesto, že je policisté na místě chytili, stačili způsobit škodu za 25 tisíc korun. A jak se ukázalo, nejsou to pro policii neznámé tváře. Oba byli za krádeže v posledních třech letech odsouzeni. Staršího ze zlodějů poslal soudce do vazby, mladší bude vyšetřován na svobodě. „V případě prokázání viny hrozí dvaačtyřicetiletému muži trest odnětí svobody na jeden rok až pět let, druhému muži na šest měsíců až tři roky,“ dodal policejní mluvčí.