Trojice osob zaujala krátce po třetí hodině ráno v Dyleňské ulici pozornost hlídky policistů z obvodního oddělení Cheb - město. V okamžiku, kde u nich policisté přibrzdili, se trojice rozutekla. Ne však nadlouho.

„Jako první zadrželi policisté dvacetiletou ženu. Další dvě osoby zmizely beze stopy. Muži zákona proto přivolali na pomoc psovoda se psem Ketonem,” uvedla Martina Hrušková, mluvčí chebských policistů.

Pes zanedlouho objevil v křoví osmnáctiletého mladíka. Druhému, o rok staršímu, se podařilo zmizet. Policisté zjistili, že se trojice vloupala do skladu v Dolní ulici, kde pachatelé odcizili 28 kilogramů měděných lan. Lup se mužům zákona podařilo objevit v batohu, který na útěku zahodil osmnáctiletý zloděj. Po posledním pachateli zatím pátrají. Jeho identita není pro policisty tajemstvím.

Jak mladá žena, tak zadržený mladík si na služebně vyslechli podezření z přečinu krádeže. Policisté navíc zjistili, že oba muži se krádeže dopustili i přesto, že byli za majetkovou trestnou činnost v posledních třech letech pravomocně odsouzeni chebským soudem.