Dámská kabelka volně odložená na předním sedadle vozu Renault Laguna zlákala v pondělí v Pekařské ulici v Chebu zatím neznámého pachatele.

„Společně se zavazadlem přišla jeho majitelka i o dvě peněženky, osobní doklady, platební karty a dva mobilní telefony,” popsala výsledky řádění nenechavce Martina Hrušková, mluvčí chebských ochránců zákona.

Policisté případ řeší pro podezření z krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Zároveň opětovně apelují na motoristy, aby nenechávali v kabinách aut volně odložené cennosti. I v tomto případě se bohatě naplnilo heslo policistů „Auto není trezor”!

Zloději zaměstnali policisty na Chebsku v pondělí ještě dvakrát. „V Aši v ulici U Nádraží vnikl neznámý pachatel do domu a následně do bytů, které jsou v současné době v rekonstrukci. Odnesl měděné kabely, čímž způsobil škodu sedm tisíc korun,” popsala druhou z krádeží Hrušková.

Poslední případ krádeže se stal ve Skalné, její pachatel je také zatím policistům neznámý. „Z neoplocené stavební parcely odcizil volně stojící ocelové stavební lešení. Firmě, které patří, tak způsobil škodu vyčíslenou na 31 tisíc korun,” dodala chebská policejní mluvčí.