Až 15 let si může odsedět mladý deviant, který měl znásilnit šestiletou Emilii G. v bytě v Chebu, kde žil se svou přítelkyní, sestrou dívky Martinou G.

Obžalovaný Patrik C. podle státního zástupce dívenku zneužil. Když s ní byl o samotě, došlo několikrát k pohlavnímu styku, u toho oběť držel. Ohavného činu se měl dopustit v září loňského roku. Patrik C. u soudu trestnou činnost od samého počátku popírá.

Jednou z jeho tezí mimo jiné bylo, že k přenosu DNA na kalhotky poškozené Emilie G. došlo na toaletě, neboť dívka v bytě často pobývala.

Soud ve středu vyslýchal znalkyni Terezu Balcarovou. Dívka prodělala masivní krvácení v oblasti zevních genitálií.

„Zranění jednoznačně vznikla hrubým sexuálním násilím, tedy hrubým pronikáním do pochvy,“ popsala u soudu doktorka. Podle znalkyně tedy nemohla zranění vzniknout například hřebíkem nebo sponkou do vlasů, jak naznačovala obhajoba.
Emilie G. musela v důsledku poranění podstoupit operační zákrok.

V rámci festivalu Procházky uměním vystoupili na koncertě v Nečtinech na severním Plzeňsku violistka Jitka Hosprová, Pražské dechové trio a violista karikaturista malíř  a sociolog Václav Hradecký. Slovem provázel Ondřej Kepka.
Procházky uměním letos pomohou kostelu duchů

„Hluboká trhlina vznikla v oblasti vnějšího genitálu, doba hojení je v takových to případech zhruba šest týdnů,“ vypočítala soudní znalkyně.

Soud s předsedou senátu Tomášem Boučkem rezolutně smetl ze stolu návrhy obžaloby na další dokazování. Advokát Patrika C. se zasazoval o zprávu o prospěchu a kázni ze základní školy, kam dívka dochází, nebo výslech operujícího lékaře z nemocnice v Chebu.

Podle dalšího znaleckého posudku provedeného za pomoci přístroje a obrazového materiálu nedokáže obžalovaný rozlišit věk dívek, sexuálně reaguje na mladistvé i zralé dívky.

Soud byl odročen na 28. června za účelem výslechu znalců z oboru psychologie a psychiatrie. Lze předpokládat, že poškozená dívka si ponese trauma z hrůzného zážitku po zbytek života, jak ostatně naznačila znalkyně Balcarová.

 Ze soutěže Flamencopa Plzeň 2018
FOTO: V Plzni se tančilo flamenko