„Žádná duchapřítomnost lesního dělníka, ale nezodpovědnost zlodějů dřeva,“ rozhořčil se Vladimír Dejmek, správce městských lesů Cheb, když se v Deníku dočetl o muži, kterého v lese na Svatém Kříži zranil strom (článek vyšel v Deníku pod názvem Zavaleného muže hledali v lese záchranáři – pozn. redakce).

Bez svolení se v lese nekácí

„Já nikoho do lesa nepouštím s motorovou pilou, protože to dopadá špatně,“ začal Dejmek. „No a muž z Chebu si se svým synem najal dalšího muže z Pelhřimova a bez svolení hajného se vypravili do lesa, kde káceli na černo suché stromy,“ upřesnil následující události. „Ten muž z Pelhřimova dokonce ani nemá řidičský průkaz na traktor,“ doplnil.

Muži neposkytli pomoc

„Syna organizátora akce ale vzala po hlavě padající větev. Další dva muži, namísto, aby mu poskytli pomoc, ho poslali samotného, aby došel na silnici a tam si někoho stopnul a nechal se odvézt na ošetření. Jenže dotyčný se v lese ztratil, proto si volal pomoc.“

Po muži, který oznámil, že na něj v lese spadl strom, pátraly chebské záchranářské složky, protože nebyl schopen určit svou přesnou polohu. Muž se nakonec objevil na silnici na německé straně hranice, kde jej naložila sanitka a odvezla na ošetření do chebské nemocnice s lehkým zraněním.

Podal trestní oznámení

„Už jsem na muže podal trestní oznámení, protože v podstatě v lese kradli dřevo,“ dodal Dejmek. „Oznámení nám bylo podáno 25. října a šetříme jej v rámci přestupkového řízení,“ potvrdila jeho slova chebská policejní mluvčí Martina Hrušková.

Jména zúčastněných jsou redakci známa, ale nebudeme je zveřejňovat do skončení vyšetřování – pozn. redakce.