Předchozí
1 z 5
Další

Je to trochu i alchymie

Je také autorkou webu o zdravém jídle s názvem VařímeSrdcem.cz, stejnojmenné mobilní kuchařské aplikace, dvou knih a taky hlavní organizátorka Lázeňské FoodFestivalu v Mariánských Lázních.

Co vás přivedlo ke zdravému životnímu stylu?
První impuls ke změně stravy přišel už před několika lety, kdy kompletní změnou jídelníčku řešil můj manžel své tehdejší zdravotní potíže. Protože manžel moc nevaří, byla příprava jídla hlavně na mě a protože se mi nechtělo vařit pro něj, pro sebe a děti zvlášť, začali jsme se změnou jídelníčku vlastně celá rodina. A najednou jsme zjistili, že je nám všem lépe jak po zdravotní, fyzické i psychické stránce. Tehdy jsem pochopila, že jídlo ovlivňuje skutečně úplně všechno.

Andrea Sasková vaří srdcem.Zdroj: Archív AS

Podle jakých principů sestavujete redukční jídelníčky?
Je to vždy trošku alchymie. V jídelníčku musí být zastoupené všechny důležité složky, které naše tělo nezbytně potřebuje,tedy jak makroživiny: bílkoviny,tuky, sacharidy, vláknina,tak mikroživiny: vitamíny, minerály a další stopové prvky. Pokud např. chybí dostatek bílkovin,tělo začne v rámci redukce váhy jako první odbourávat svaly, protože je to pro něj nejjednodušší, a to je špatně, svalová hmota je pro tělo velmi důležitá. Pro samotného strávníka je podstatné, aby netrpěl hlady, měl dostatek energie, nepociťoval únavu, dobře se mu spalo, byl psychicky vyrovnaný. Tohle všechno se musí do jídelníčku promítnout.

Andrea Sasková vaří srdcem.Zdroj: Archív AS

Vydala jste také kuchařky. Jaké recepty v nich lidé najdou? A kde je možné je koupit?
Děkuji za zmínku, v kuchařkách jsou jednoduché recepty z běžných surovin, které zvládne úplně každý, ale připravené tak, aby co nejméně zatěžovaly tělo, dodávaly dostatek energie a mohli jste s nimi i hubnout. Najdete tam třeba klasické omáčky ve zdravé variantě. Druhá kuchařka je navíc speciálně zaměřená na různé pomazánky, jednoduché snídaně, svačiny pro děti do školy apod. Obě knihy si čtenáři mohou objednat na mých stránkách www.varimesrdcem.cz.

Andrea Sasková vaří srdcem.Zdroj: Archív AS

V poslední době jsou módní různé "zdravější" náhražky. Třeba u cukru. Co vy na to?
Například stevie si získala velkou popularitu, protože spolu s ní se najednou objevila možnost sladkého mlsání bez jakýchkoliv kalorií navíc a bez tloustnutí. Nic však není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Receptory v ústech rozpoznají sladkou chuť, vyšlou impulz dále, že přichází cukr a je nutné pro něj udělat místo, tedy odbourat zbylý cukr z krve…jenže cukr nepřijde,tělo se dostává do energetického nedostatku, případně až do hypoglykémie. Stejně působí i většina umělých sladidel, když pominu i další nebezpečné látky, které se v nich objevují. Jako zdravé náhražky cukru můžeme použít např. javorový sirup, rozmixované sušené ovoce – datle či rozinky, možností je i březový cukr.

Andrea Sasková vaří srdcem.Zdroj: Archív AS


V roce 2018 jste v Mariánských Lázních připravila velmi úspěšný Food festival. Chystáte opět podobnou akci?
To byla opravdu úžasná akce, kterou určitě za rok zopakuji. Jsem vděčná všem prodejcům, kteří běžně objíždí festivaly ve velkých městech, že se se nechali přesvědčit a přijeli do našich krásných Mariánských Lázních a především obyvatelům města, že v hojném počtu přišli a ochutnali. Spokojenost byla všudypřítomná a já už se moc těším na příští ročník. Už teď přemýšlím a vybírám, jakou specialitku si pro návštěvníky připravím. (smích)

Andrea Sasková vaří srdcem.Zdroj: Archív AS