Předchozí
1 z 7
Další

Hynek Tomm: Jezdím do Chebu pravidelně

Je rodákem z Chebu. Nazpíval už nespočet duetů s předními českými zpěváky a nyní chystá vydání nového CD. Řeč je o Hynku Tommovi. Posluchači mohou znát například jeho píseň, která zazněla ve filmu Zdeňka Trošky Kameňák 3. Jako dítě chodil v Chebu a v Aši k profesorce Janě Žofákové do základní umělecké školy do oboru zpěv, zvítězil tehdy v sólovém zpěvu v kategorii do 15 let za Cheb v celostátním kole, poté vystudoval zpěv na konzervatoři. Účinkoval například v Hudebním divadle Karlín, Divadle Josefa Kajetána Tyla anebo divadle Semafor. Objevil se také v muzikálu Hair, v jedné z hlavních rolí Kladiva na čarodějnice s Markem Dobrodinským a v muzikálu Zmrzlinka Michala Davida.

Hynek TommZdroj: Deník / Jan Buriánek

Právě připravuji novou desku, která vyjde v letošním roce. Bude se jednat o mé páté dítě. Pracovní název alba je Hynek Tomm zpívá Josefa Fouska. Jak už název napovídá, půjde o nové písně, kde mi texty na 10 skladeb napsal básník, textař Josef Fousek. Shodou okolností je tento rok právě pro Pepu ten životní, jubilejní, bylo mu osmdesát let. Pokud všechno dopadne tak jak si přeji, měli by se objevit na CD i bonusy ve stylu rocku, šansonů. Velkou radost mám, že mé pozvání k CD přijal skvělý kytarový virtuoz Matěj Rak. Na desce zazní i duety. Zatím prozradím jen toto, chci si nechat také nějaké překvapení pro fanoušky a posluchače na ten pravý čas. Prozatím prozradím, že nedávno jsme dotočili duet s Miriam Kantorkovou, a dalším hostem na albu bude Naďa Valova. Více neprozradím.

Hynek TommZdroj: Deník / Jan Buriánek

Píseň s Miriam Kantorkovou je takový šanson o životě, kde text napsal textař Josef Fousek a hudbu složil Otto Solčány. Jméno písně je Solong-život. Sólové části přišel dohrát na housle skvělý Ondřej Kvita. Když Miriam zjistila, kolik mám na svém kontě duetů, sama projevila přání o duet. A tak konečně po dvou letech jsem se k tomu dostal a přání mohl konečně Miriam splnit. Jsem za to rád, protože si Miriam nesmírně vážím. Nejen jako skvělé herečky a dabérky, která je stále plná energie, ale i jako člověka.

Hynek TommZdroj: Deník / Jan Buriánek

Tento rok se velice těším nejenom na koncerty v Praze, v Brně a v Chebu, ale především na premiérový koncert, který samozřejmě bude se slavnými hosty a právě k chystanému CD. Datum jsem určil záměrně, den před narozeninami mojí maminky. Bude to 15. listopadu v Divadle Horní Počernice. Už teď všechny čtenáře a posluchače co nejsrdečněji zvu. Jinak bych rád ještě upozornil na jeden koncert na který se obzvlášť těším, v létě v srpnu, se uskuteční koncert v Hostinném s Evou Pilarovou a Bohušem Matušem. Moc si přeji a nejenom já, aby Eva byla na to dobře se zdravím a vystoupila s námi.

Hynek TommZdroj: Deník / Jan Buriánek

Před chebským publikem se mi vždy zpívalo velmi dobře, pokaždé byla dobrá atmosféra. Jinak na konci loňského roku jsem měl v Chebu také koncert, a sice ve zdejším muzeu. Byl pro mne srdeční záležitostí. A jak jsem se na něj těšil a zároveň měl i trochu strach, tak jsem byl asi za to odměněn, protože to byl jeden z mých nejkrásnějších koncertů, které jsem kdy v Chebu měl. Viděl jsem spoustu známých lidí, a to i po několika letech. Přišla dokonce i moje paní učitelka ze základní školy. Potlesk a srdce mě zahřívaly od první písně a prvního vstupu s pianem. Mým hostem byla pianistka Táňa Šafránková. Byl to velmi osobní koncert, kterým jsem zavzpomínal na mou zesnulou maminku, která mi stále velmi chybí.

Hynek TommZdroj: Deník / Jan Buriánek

Jezdím do Chebu pravidelně, a pokaždé když se blížím k domovu, mi probleskne pamětí, jak mě moje maminka vyhlížela z okna, když jsem se jako malý kluk vracel z hudební školy. Tehdy jsem dojížděl do Aše k paní učitelce zpěvu Janě Žofákové, která mimochodem učila zpívat i známého Petra Sepešiho, který vystupoval s Ivetou Bartošovou.

Hynek TommZdroj: Deník / Jan Buriánek

Pro mne je chebské náměstí jeho Špalíček, jedno z nejkrásnějších míst a myslím, že ani Praha mu nemůže konkurovat. Co se týče lidí, všeobecně, bych nejraději volil ten střed, ani Prahu, ani Cheb. V Praze cítím větší bezohlednost, atmosféru nedůvěry, konkurence, bezohlednosti, sobeckosti. V Chebu se zase všichni až moc znají. Obecně lidi miluji a nemůžu být bez nich, ale někdy mně vadí, jak se chovají, ale to nic nemění na mém vztahu k nim. Často slýchám, že kdo má rád zvířata, má rád i lidi. Já bych s tím takto nesouhlasil. Obrátil bych to. Podle mého názoru jsou lidé vždy na prvním místě.

Hynek TommZdroj: Deník / Jan Buriánek