Předchozí
1 z 5
Další

Mirek Vostrý se narodil s pastelkou v ruce

Inspiraci beru ze života. Musíte se dívat kolem sebe, poslouchat a vnímat, a zjistíte, že je všude spousta námětů na vtip. Pak je potřeba z toho vyjmout ty NEJ a ty zpracovat.

Kreslíř Mirek Vostrý.Zdroj: Deník / Redakce

Vtipů mám něco kolem 3000. To je slabota. Vtipy jsem totiž velice omezil a soustředil jsem se spíš na ilustrace pro děti. Vtipy dělám stále, ale ne tak intenzivně jako ve svých začátcích.

Kreslíř Mirek Vostrý se svou paní Blankou.Zdroj: Deník / Redakce

Na otázky, kdy mě začalo kreslení bavit, rád odpovídám, že jsem se narodil již s pastelkou v ruce. Od mala jsem čmáral všude, vždy a na všechno… kreslení mě tedy baví odjakživa.

Kreslíř Mirek Vostrý.Zdroj: Deník / Redakce

Nápad udělat festival kresleného humoru byl ve mě už mnoho let před tím. Ale neměl jsem za sebou tolik autorů, který bych mohl oslovit, ani silného partnera, který by akci zaštítil. Až v roce 2014 jsem uspořádal akci na Chebském hradě, kterou jsem nazval „Hradní hraní s hradní paní“, kam jsem si pozval asi sedm autorů kresleného humoru a ukázalo se, že kreslené vtipy a samotní kreslíři táhnou. Kastelán mi tenkrát řekl, že tolik lidí na nádvoří ještě snad neviděl a to mi skoro celou akci pršelo.

Kreslíř Mirek Vostrý se svou paní Blankou.Zdroj: Deník / Redakce

Rok po té jsem založil Klub kreslířů a humoristů, což mi zaručilo velkou základnu autorů, se kterými mohu pořádat různé akce a začal jsem vydávat humoristický časopis Tapír. V té době se ve Fr. Lázních změnilo vedení města, kterým jsem v jejich úspěchu pomohl tím, že jsem jim kreslil ilustrace do jejich kampaně. Dostal jsem od nového pana starosty Kuchaře (tenkrát byl místostarosta) žádost, jestli bych vymyslel nějakou akci do centra města. Nabídl jsem mu Mezinárodní festival kresleného humoru a letos to spolu táhneme již 4 rok.

Kreslíř Mirek Vostrý.Zdroj: Deník / Redakce