VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chebsko

včera 12:13

Studium VU3V je stále otevřené

Cheb – Městská knihovna Cheb i letos nabízí studium Virtuální Univerzity třetího věku.

včera 09:08

Jablkům letošní sezóna přála

Karlovarský kraj - Svou superpotravinu má i Česko jablka. A jejich letošní úroda se vydařila.

včera 07:06

Vědci zamíří k magmatu

Cheb - Pro veřejnost se štoly pod vyhaslou sopkou otevřou až v srpnu 2019.

16.10.2018

Už i v Norimberku znají chebský unikát – krovy

Cheb – Město Cheb mělo další příležitost prezentovat svou mimořádně cennou památku – historické krovy. Stalo se tak ve vzdělávacím centru Norimberk, kde byla připravená pódiová diskuze ke 100 letům samostatnosti republiky.

16.10.2018

Braillovo písmo je symbol gramotnosti nevidomých

Cheb – Současná doba nabízí slabozrakým a nevidomým lidem řadu pomůcek s hlasovým vstupem a výstupem. I přesto ale zůstává symbolem gramotnosti nevidomých Braillovo písmo. Soutěž v jeho čtení a psaní se uskutečnila v chebském TyfloCentru.

16.10.2018

Nová lávka za 100 milionů

Cheb – Nová lávka, která povede z Chebu do čtvrtě Švédský vrch, by podle odhadů měla stát skoro sto milionů korun. Město se proto pokusí získat na její výstavbu dotaci.

15.10.2018

Tanečníci míří na parket

Cheb - Nazdobené sukně, ladné pohyby a rytmická hudba. Tak bude opět vypadat další ročník prestižní chebské taneční soutěže s názvem Grand Prix.

15.10.2018

Na Božím Daru to bylo boží

Karlovarský kraj – Za necelý měsíc zamíří do kin film Ten, kdo tě miloval. Snímek v režii Jana Pachla na motivy knihy Marie Poledňákové se natáčel na západě Čech. Jednu z hlavních rolí ztvární i Eva Holubová. Nejraději vzpomíná na natáčení na Božím Daru.

15.10.2018

Chaty pořádně zabezpečte

Karlovarský kraj - Každý rok řeší policisté v kraji více jak sto případů vloupání do rekreačních objektů.

14.10.2018

Festival Oty Hofmana oslavil půl století

Ostrov – Ceny jsou rozdány, festival skončil. Záměr pořadatelů, aby letošní, 50. ročník Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana byl jednou velkou narozeninovou oslavou, se vydařil. Novinky se osvědčily a své si tu našli i dospěláci.

13.10.2018

Připravují novou výstavu

Cheb - Galerie výtvarného umění v Chebu všechny zve do chebského Retromusea, kde ve středu 17. října v 17.00 hodin bude zahájena výstava Tvary, barvy, pohodlí: Nábytek Jitona.

13.10.2018

Pedagog získal ocenění

Cheb - Občan města Cheb, pedagog a manažer chebského gymnázia Miroslav Stulák spolu s dalšími 20 osobnostmi naší země získal z rukou předsedy Senátu Milana Štěcha stříbrnou pamětní medaili Senátu Parlamentu České republiky. Slavnostní akt se uskutečnil v Hlavním sále Valdštejnského paláce.

10.10.2018

Vánoční trhy se už chystají

Karlovarský kraj - V Chebu letos vyjde pořádání vánočních trhů skoro na šest milionů korun.

10.10.2018

Speciální komentované prohlídky zprostředkují i milostná setkání

Mariánské Lázně - Dvousté výročí Mariánských Lázní se rozhodli ve městě oslavit speciálními komentovanými prohlídkami. Ty návštěvníky zavedou na nejvýznamnější místa nebo jim zprostředkují historky o zamilovaných párech v Mariánských Lázních.

9.10.2018

Vůně jablek a štrúdlu

Mariánské Lázně - Tradiční Lázeňský festival jablek připravují organizátoři v prostorách mariánskolázeňské kolonády. Tu zaplní výstava regionálních odrůd ovoce, návštěvníci okusí známé i netypické chutě jablečných moučníků a u stánků nebude nouze o tradiční podzimní dobroty.

9.10.2018

Klášter Teplá si připomene výročí založení republiky

Klášter Teplá - Speciální prohlídky k letošnímu výročí republiky si připomene také klášter premonstrátů v Teplé.

9.10.2018

Neviditelná přístavba přijde na víc než 100 milionů korun

Chebská knihovna by se měla do budoucna rozvíjet jedinečným způsobem. Přístavbu navrhl ateliér A69 - architekti.

8.10.2018

Volilo se porůznu. V tělocvičně i mezi svazky knih

Karlovarský kraj - Volební místnosti, to bylo klíčové místo, kde se rozhodovalo o nových zastupitelstvech a o tom, kdo usedne na radnicích.  

8.10.2018

Volí i lidé se zrakovým postižením. Ale jak?

Mariánské Lázně - Zaškrtnout na volebním lístku své favority je zdánlivě jednoduchá věc. Tedy pokud vám slouží zrak. Nevidomí a slabozrací musí důvěřovat ostatním, že lístek vyplní podle jejich přání.

7.10.2018

Snow Film Fest zamíří na kynžvartský zámek

Zámek Kynžvart - Celovečerní pásmo špičkových filmů o zimních sportech a dobrodružství během října a listopadu zavítá do všech českých i slovenských regionů a vychutnat si ho mohou i návštěvníci zámku Kynžvart.

7.10.2018

FOTO, VIDEO: V Chebu na plné čáře vyhrála Volba pro město

Chebsko - O hlasy voličů v Chebu usilovalo třináct subjektů. Obavy, že bude složité vytvořit koalici, se ale nejspíš nenaplní.

6.10.2018

Úpravy nejstaršího sídliště se odkládají, firmy nemají zájem

Cheb - Do výběrového řízení na provedení prací v rámci první fáze revitalizace se nikdo nepřihlásil. Město ho musí vyhlásit znovu.

6.10.2018

Přišli, zatančili a opět zvítězili

Cheb - Kam přijdou, tam sklízejí ovace a získávají ocenění. Nedávno přivezli dvě první místa z taneční soutěže v Příbrami. Řeč je o chebském tanečním páru Janu Horníkovi a Adéle Brňákové z líhně taneční školy ATK Standard Cheb Vladimíra Hány.

6.10.2018

ON-LINE: Druhý den ve volebních místnostech

V sobotu pokračují komunální a senátorské volby, při nichž voliči rozhodují, kdo bude vládnout v příštích čtyřech letech na radnicích. Lidé mohou stále ještě volit do sobotních 14 hodin. Poté se volební místnosti uzavřou a komise začnou sčítat hlasy. 

6.10.2018

ON-LINE: Druhý den ve volebních místnostech

V sobotu pokračovaly komunální a senátorské volby, při nichž voliči rozhodli, kdo bude vládnout v příštích čtyřech letech na radnicích. Volební místnosti se ve 14 hodin uzavřely a začalo sčítání hlasů. I v sobotu pro vás Deník sleduje volební dění v on-line reportáži. 

5.10.2018

Kdo usedne příští čtyři roky na radnicích? Rozhodnou to voliči

Karlovarský kraj - Voliči v Karlovarském kraji se v pátek zpočátku k volebním urnám zrovna nehrnuli. I tak ale už několik minut před otevřením volebních místností u nich postávali nedočkavci.

5.10.2018

Volebních lístků je dost ve volebních místnostech

Cheb - V Chebu letos řada lidí řešila, že jim nepřišly hlasovací lístky domů do schránek. Jak ale ubezpečuje tajemník chebského úřadu, lidé mohou jít volit i tak a hlasovací lístky dostanou ve volebních místnostech.

5.10.2018

ON-LINE: Voliči vybírají zastupitele a senátory

Voliči v Česku začali v pátek úderem 14. hodiny rozhodovat o novém složení svých radnic. Volit můžou do pátečních 22 hodin, v sobotu pak budou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Poté se začnou výsledky objevovat na volebním webu. Deník sleduje volební dění v on-line reportáži. 

5.10.2018

Park v centru bude lákat k posezení

Cheb - Úprava Parku Míru uprostřed centra města v Chebu je v poslední fázi.

4.10.2018

Výtvarná soutěž pro seniory má své vítěze

Cheb - Vernisáž výstavy, kterou vyhlásil starosta Chebu Zdeněk Hrkal a která dala možnost našim seniorům ukázat, jak tráví svůj volný čas, se konala v chebském infocentru.

4.10.2018

Vrátili lesk památnému kříži

Zádub - Závišín - Památkově chráněný jetelový kříž byl padesát let považovaný za ztracený.

AKTUALIZOVÁNO
4.10.2018

Drogy za statisíce ukrývaly poštovní zásilky

Karlovarský kraj - Drogy za zhruba 1,2 milionu korun objevili celníci v poštovních zásilkách v Karlovarském kraji.

4.10.2018

V Aši neplýtvají

Aš - Jak hospodárně a férově udělují města veřejné zakázky? Jaká jsou rizika pochybení či plýtvání? Vysvědčení starostům vystavili ekonomové z Univerzity Karlovy. A cena v podobě sochy Neplejtváka zamířila také do Aše.

2.10.2018

Vystoupily pomezské talenty

Pomezí nad Ohří - Hudbu v podání mladých talentů vyslechli posluchači v pomezském kostele svatého Jakuba Většího. Na koncertu zahráli žáci Základní umělecké školy v Chebu, kteří vyrůstají v obci Pomezí nad Ohří.

2.10.2018

FOTO, VIDEO: Filmaři si natáčení užili, teď bude řada na divácích

Karlovarský kraj - Cheb, Boží Dar, Karlovy Vary. Právě na těchto místech se odehrává děj filmu s názvem Ten, kdo tě miloval. Komediálně laděná rodinná detektivka s vánoční atmosférou půjde sice do kin až 8. listopadu, díky traileru ale už nyní mohou místní vidět, jak to Karlovarskému kraji bude slušet ve filmu.

1.10.2018

Mladých chovatelů je málo

Cheb - Zhruba tři stovky domácích zvířat mohli vidět lidé, kteří zamířili o víkendu na Švédský vrch v Chebu.

1.10.2018

Houbařská sezóna se ještě může rozjet

Mariánské Lázně - Houbařská výstava se v Mariánských Lázních koná už řadu let, tu letošní však málem překazilo počasí.

1.10.2018

FOTO, VIDEO: Čerstvé suroviny frčí

Mariánské Lázně - Kuchyně česká, asijská, ale i spousta dalších… Na druhu už tolik nezáleží.

30.9.2018

Setkání lidí dobré vůle

Mariánské Lázně - Už pojedenácté se u hotelu Krakonoš v Mariánských Lázních konalo Svatováclavské setkání lidí dobré vůle.

30.9.2018

Hrad Vildštejn se těší velké oblibě

Skalná - Hrad Vildštejn ve Skalné navštíví ročně několik desítek tisíc hostů. Není divu, je to jeden z nejstarších českých hradů, založený kolem roku 1166. I dnes nabízí mnoho variant, jak trávit volný čas. Prohlídkový okruh je možné absolvovat celoročně.  

29.9.2018

Pacienty čeká větší komfort

Cheb - Ještě rok se bude pracovat na modernizaci chebské nemocnice. V současné době v areálu finišují práce na dokončení pavilonu A, který začne sloužit pacientům už koncem roku.

28.9.2018

Výtvarná soutěž pro seniory bude brzy znát své vítěze

Cheb - Výstava seniorských prací bude od 1. října k vidění v chebském Turistickém infocentru.

27.9.2018

Rekonstrukce úpravny vody se dál prodražuje

Ašsko - Rekonstrukce úpravny vody v Horních Pasekách se dál prodražuje.

27.9.2018

Výročí připomenou jinak

Cheb - K celorepublikovým oslavám 100. výročí založení Československa se připojuje také Západočeské divadlo v Chebu. Novodobou historii naší země připomene sérií scénických čtení pod souhrnným názvem RES PUBLICA.

27.9.2018

Vyrazte za jelení říjí

Kladská - Vypravte se za poznáním jednoho z našich největších zástupců zvířecí říše, jelenem evropským, a užijte si nezapomenutelnou podzimní atmosféru na Kladské.

26.9.2018

Hrad navštívily desítky tisíc lidí

Cheb - Úspěšnou sezónu má za sebou chebský hrad. Nejenže sem opět zavítalo velké množností návštěvníků, ale ještě památka získala 22milionovou dotaci.

26.9.2018

Na Hlubokou to bude kousek

Mariánské Lázně - Miniatura zámku se stane největším modelem v parku Boheminium.

25.9.2018

Nedostatkové profese ubytuje samotné město

Cheb - Sehnat v Chebu kvalitní a cenově dostupné bydlení je čím dál složitější. I proto nechalo město zrekonstruovat bývalé vysokoškolské koleje.

AKTUALIZOVÁNO
23.9.2018

Hasiči vyjeli kvůli větru ke stovce událostí, blesk zapálil i trávu

Karlovarský kraj – Pernou noc mají za sebou hasiči v Karlovarském kraji kvůli silnému větru, který místy doprovázely i přívalové deště. Jen během prvních třech hodin zasahovali u sedmi desítek událostí. Celkem vyjeli ke stovce případů.

23.9.2018

Bude bujet v Chebu zase hazard?

Cheb - Doslova smršť rozhořčených komentářů zaplavila sociální sítě poté, co současné vedení města Chebu změkčilo vyhlášku, která v centru města zakazovala hazard. Obyvatelé Chebu s takovým rozhodnutím nesouhlasí a razantně ho odmítají.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT